citroën nabízí ve velké británii c1 s černou skříňkou | Aktuality | autoweek.cz

Citroën nabízí ve Velké Británii C1 s černou skříňkou

Citroën nabízí ve Velké Británii C1 s černou skříňkou

20.02.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën jako první automobilka přišel ve Velké Británii s nabídkou záznamového zařízení, tj.  tzv. Black box, jako standardní výbavy modelu C1 Connexion vyráběného v TPCA v Kolíně.

Citroën je zatím jediným výrobcem, který ve Velké Británii nabízí tzv. "černou skříňku" (Black box) jako standardní vybavení pro nová auta. Citroën tuto novou technologii využívá pro snížení nákladů na koupi a pojištění nových aut pro zákazníky od 19 let. Přichází s nabídkou speciální verze vozu C1 Connexion standardně vybavené telematickou "černou skříňkou".

Systém SmartNav vybavený softwarem Trafficmaster Citroënu umožňuje nabídnout zdarma pojištění během prvního roku vlastnictví vozu pro řidiče ve věku 19 až 75 let v případě využití některé z doporučených variant financování. Díky tomu mohou mladší řidiči odjet v novém třídveřovém Citroënu C1 1,0i 68 Manual Connexion za 109 liber (3150 Kč) měsíčně s pojištěním zdarma.

Pojištění Citroën je jako součást této nabídky zdarma pro mladé řidiče, kteří nemají nárok na slevu (bonus) za jízdu bez nehod. Díky zástavbě telematické jednotky může Citroën nabídnout velmi nízké sazby pojištění i pro další řidiče nemající nárok na bonus nebo s ještě velmi nízkým bonusem.

Důležité je, že obnovení zvýhodněného pojištění je založeno na chování řidiče v průběhu prvních 12 měsíců vlastnictví vozu. To znamená, že bez ohledu na věk jmenovaných osob budou správné řidičské návyky odměněny v následujících letech nižšími sazbami pojistného.

Citroën ve snaze zvýšit poptávku uvedl řadu speciálních verzí modelu C1 včetně varianty Connexion se systémem Trafficmaster SmartNav jako standardní výbavou bez příplatku. Citroën C1 Connexion byl prvním automobilem ve Velké Británii vytvořeným ve spolupráci s Facebookem. Více než 24 000 lidí pomohlo nastavit základní vybavení tohoto modelu. Základní cena uvedené třídveřové varianty C1 1.0i 68 Manual Connexion je 9820 liber (tj. 286 000 Kč). Britského řidiče ve věku 19-20 let přijde základní pojištění tohoto vozu na 950 liber (27 600 Kč) ročně. To už je dost slušná cena pro zvážení, zda se nechatza volantem dobrovolně kontrolovat a dávat si pozor na to, komu půjčíte své auto.