citroën pro život on the road | Aktuality | autoweek.cz

Citroën pro život On the road

Citroën pro život On the road

14.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën na frankfurtském autosalonu 2017 předvádí zcela nový koncept dodávky 4×4 pro kočovný život SpaceTourer Rip Curl Concept, vzešlý ze spolupráce s firmou Rip Curl a vybavený pohonem všech kol od firmy Automobiles Dangel.
Citroën a Rip Curl, značka, jež je od roku 1969 symbolem surfingu, pokračují ve spolupráci i po voze C4 Cactus Rip Curl, který Citroën nabízí od roku 2016, Nový SpaceTourer Rip Curl Concept představuje zajímavý prostředek mobility pro cesty bez omezení zaměřený zejména na outdoorové sporty. O přestavbu na kompaktní kempingový vůz se postarala firma Pössl. Podobu tohoto funkčního obytného vozu vylepšuje barevné zpracování a specifické materiály. Možnosti jízdy v terénu se rozšířily díky přestavbě na pohon 4×4 z dílny firmy Automobiles Dangel.
 
Vůz je navenek kompaktní (délka 495 cm, šířka 192 cm, výška 199 cm), velmi dobře se ovládá a vejde se všude ve městě i na úzkých cestách. Jeho snížená výška zaručuje vjezd na krytá parkoviště ve městě i na plážích. Motor je turbodiesel BlueHDi 150 S&S s přímo řezenou šestirychlostní převodovkou.
 
Koncepční vůz SpaceTourer Rip Curl Concept ukrývá řadu specifických prvků pro ještě větší pohodlí a jednoduchost použití. Patří k nim outdoorový balíček Pack Plein Air. SpaceTourer Rip Curl Concept funguje jako domek na čtyřech kolech - slouží i pro odpočinek. Je proto vybaven sprchou se zástěnou zabudovanou do zadních dveří.
 
V „denní“ konfiguraci v něm může pohodlně cestovat sedm osob. V „noční“ konfiguraci se v něm na dvou lůžkách vyspí celkem čtyři cestující. Výklopná střecha zvyšuje komfort. Zabudovaný kuchyňský kout je vybaven plynovým sporákem, dřezem a úložným prostorem. V případě potřeby lze kuchyňskou linku vyjmout a přesunout mimo vozidlo. Vedle kuchyňského koutu je lednička. Ke kuchyňskému koutu je připojený velký výsuvný sklopný stůl.