citroën slaví 65 let 2cv fourgonnette a 20 let vozu berlingo | Aktuality | autoweek.cz

Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo

Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo

29.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën se u příležitosti 65 let dodávky 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo rozhodl spojit oba vozy do miniflotily upravené pro colette, známý obchod sídlící na adrese 213 rue Saint Honoré v Paříži.
Citroën v rámci oslav 65 let dodávky 2CV Fourgonnette a 20 let modelu Berlingo nabízí oba úspěšné modely v novém hávu, speciálně určeném pro colette. V tomto slavném obchodě, sídlícím na prestižní pařížské adrese 213 rue Saint Honoré, je při této příležitosti k vidění malá flotila složená z jednoho speciálně upraveného kusu od každého modelu. Vozy mají nadčasové rysy dodávky a jsou vyvedeny v typické barvě butiku: #2CVcolette.

Obě značky, sdílející společné hodnoty, kterými jsou inovace a odlišnost, se setkávají ve společném prohlášení andré ♥ colette! Spolupráce dvou francouzských značek, které spojuje jejich záliba v inovacích a odlišnosti, vedla k výrobě jedinečných vozů:
- Objevují se u nich nadčasové rysy dodávky, jako je efekt vlnitého plechu u modelu Berlingo. Byla zvolena upravená verze s elektromotorem, která bude během kampaně brázdit Paříž a zajišťovat dodávky obchodu.
- Logo Citroën, při této příležitosti v retro verzi, se objevuje v modrém odstínu, což je typická barva obchodu. Butik colette také získal při této příležitosti vintage logo. Autorem je umělec Steve Pitocco, který při jeho realizaci využil techniku ruční malby, která navazuje na tradici techniky prvních uživatelů.
- Za provedením obou vozů stojí design centrum Citroën, jehož ředitel Alexandre Malval bděl nad každým detailem transformace „old to new“ u 2 CV Fourgonnette a „new to old“ v případě Berlinga.

Oba vozy lze shlédnout do konce dubna - elektrické Berlingo zajišťující dodávky pro colette a dodávku 2CV fourgonnette před butikem na adrese 213 rue Saint Honoré v Paříži. Model představený v butiku colette je AZU série A.
 

To nejdůležitější o Citroënu 2 CV Fourgonnette

Citroën se v poválečné době rozhodl vyvinout malý užitkový vůz určený za pracovní nástroj, jehož hlavní vlastností musela být funkčnost. Představen byl v říjnu 1950 na pařížském autosalonu a v prodeji byl od března 1951. Úspěch byl okamžitý, dodací lhůty dosahovaly až 6 let! Stěžejními slovy vystihujícími vůz byla robustnost, praktičnost a úspornost. Vyráběl se až do roku 1978. Sečtou-li se všechny modely dohromady, byl počet vyrobených kusů 1 246 335.

To nejdůležitější o vozu Citroën Berlingo

V roce 1996 Citroën poprvé představil Berlingo, díky němuž značka vytvořila kategorii ludospace. Berlingo, který přišel ze světa užitkových vozů, v sobě spojuje praktičnost a pohodlí. Ve verzi osobního automobilu oslovil díky velkorysému a funkčnímu interiéru i rodiny jako perfektní alternativa k velkým MPV, které v té době vládly na trhu. K jeho úspěchu přispěla všestrannost a příjemné používání.

Berlingo I - uvedení na trh 1996. V roce 1998 přišlo Berlingo s elektromotorem. Ukončení výroby v roce 2007. Berlingo II - vedení na trh od 2008. Počet prodaných kusů: 2,9 milionu (od roku 1996 do února 2015).

Nový Citroën Berlingo byl představen na ženevském autosalonu 2015. Má novou výbava pro větší praktičnost: dotykový displej 7’’, na němž jsou seskupeny ovladače funkcí média, navigace, zpětné parkovaní kamery a duplikace telefonu pomocí funkce Mirror Screen, Active City Brake (nouzové automatické brzdění) atd. Účinnější motory BlueHDi - ve verzi 100 ETG6 s emisemi pouhých 106 g CO2/km, což je rekordně nízký výsledek ve své kategorii. Plně elektrická verze umožňuje dojezd 170 km.
 
U colette se představuje elektrická verze Berlinga
Akumulátor se zárukou 8 let nebo 100 000 km jsou zabudovány pod zadní částí podlahy vozu. Kabina Extenso umožňuje převážet tři osoby a má větší modularitu (přizpůsobitelná skládací sedadla) s lepšími užitečnými funkcemi. Maximální objem nákladového prostoru je 3,7 m3 (u verze L2 a 4,1 m3). Délka nákladového prostoru na úrovni podlahy je 180 cm (resp. 205 cm u L2), po sklopení sedadel se prodlouží na 300 cm (resp. 235 cm). Užitečné zatížení může dosáhnout 695 kg.

Lithio-ionový akumulátor umožňuje dojezd 170 km. Nabízejí se dvě možnosti nabíjení - ze sítě 230 V s dobou nabíjení 8 hodin při 14 A nebo 15 hodin při 8A. Na speciálním nabíjecím stojanu 380 V/95 A lze za 30 minut nabít na 80 %.

  • Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo
  • Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo
  • Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo
  • Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo
  • Citroën slaví 65 let 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo