cng stanice čr již v několika v mobilních aplikacích | Aktuality | autoweek.cz

CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích

CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích

23.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

CNG stanice v ČR v posledních měsících velmi rychle v ČR přibývají - podle posledních informací jich už je 125. Informace o celé této síti lze dnes získat i prostřednictvím mobilních telefonů.
Existují již čtyři zdarma dostupné aplikace, najdete je pod názvy Škoda CNG, dvě aplikace se jménem CNG stanice a již déle než čtyři roky také v aplikaci CNGvitall. Standardně tyto aplikace umí zobrazit seznam nejbližších stanic nebo je ukázat na mapě, poskytují informace o otevírací době stanic atd. Ve všech aplikacích je také možné si vyznačit své oblíbené stanice. Přesto se aplikace v některých možnostech odlišují. Výhodou dvou aplikací s názvem CNG stanice (obou poskytovatelů - Pražská plynárenská i RWE) je častá aktualizace, nové stanice jsou v jejich aplikacích dříve než v dalších dvou.
 
CNGvitall
Tato aplikace byla na českém trhu jako zcela první, a to již v červnu 2012. Slouží tedy řidičům již déle než čtyři roky. Přehledná aplikace po otevření ukazuje ihned jmenný seznam podle měst a otevírací dobu, což výrazně urychluje získání informace o ideální CNG stanici. Tato aplikace se také odlišuje tím, že lze vyhledávat i podle toho, zda je u stanice obchod, restaurace, mycí linka, nebo i stojan na benzin atd.
 
Aplikace Škoda CNG
Tato aplikace je nejkomplexnější a slouží řidičům již nejméně dva roky. Obsahuje navíc, jako jediná z těchto čtyř dostupných aplikací, CNG stanice nejen v ČR, ale po celé Evropě. V aplikaci lze hledat okolo aktuální pozice nebo zadáním konkrétního města a má i plánovač trasy. Řidiči zde najdou i kontaktní telefon. Její další výhodou je například to, že pouhým kliknutím na adresu stanice se přepne do navigace. Jako bonus se zde dozvíte podrobné informace o vozech Škoda na CNG. Aplikaci lze stáhnout z Windows Phone Store nebo z Google Play.
 
Aplikace je dostupná pro následující země: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Finsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Nizozemsko, Itálie Velká Británie a Dánsko.
 
CNG stanice (Pražská plynárenská)
V polovině května letošního roku představila svoji aplikaci i Pražská plynárenská (PP). Tuto aplikaci je možné stáhnout tak jako předešlé zdarma do svých zařízení, pracujících s operačními systémy Android, iOS nebo Windows Phone Store.
 
Aplikace znázorňuje všechny stanice jak na mapě, tak v seznamu, navede k nejbližší stanici, sdělí základní informace atd. Má tlačítko „navigovat“ a u stanic Pražské plynárenské obsahuje aktuality (například uzavření stanice při rekonstrukci atd.). Jako bonus je zde informace o cenách pro zákazníky PP.
 
CNG stanice (RWE/Innogy)
Zhruba tři týdny po aplikaci Pražské plynárenské představila svoji mobilní aplikaci i další člen Českého plynárenského svazu, společnost RWE (od října 2016 Innogy). Tato aplikace je zatím k dispozici ke stažení prostřednictvím telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Do konce roku 2016 ale vznikne i varianta pro systém iOS.
 
Aplikace má tlačítko „navigovat“ a obsahuje informaci o počtu a typu koncovek. Jednotlivá tankovací místa si uživatelé mohou uložit mezi své oblíbené cíle na cestě. Díky propojení s navigací lze v aplikaci naplánovat spolehlivou trasu s možnostmi tankování, dokáže hledat i okolo aktuální pozice nebo zadáním konkrétního města. Mapa aplikace zobrazuje všechny stanice CNG po cestě.
 
V rámci aktualizací by měla být aplikace navíc brzy doplněna i o aktuální ceny paliva CNG a upozornění na servisní přestávky jednotlivých stanic. Aplikaci lze stáhnout pomocí odkazu http://bit.ly/1UhrR7W, vyhledáním aplikace v nabídce přímo v mobilním telefonu nebo načtením QR kódu.
 
Mapa CNG stanic na internetu
Nejaktuálněji, i s čerstvě otevřenými CNG stanicemi, najdete stanice přehledně na mapě na internetu (CNG4YOU): http://www.cng4you.cz/stanice/informace-na-cesty/mapa-cng-stanic.html.
  • CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích
  • CNG stanice ČR již v několika v mobilních aplikacích