cng se bude prezentovat na ekoauto 2016 | Aktuality | autoweek.cz

CNG se bude prezentovat na EkoAuto 2016

CNG se bude prezentovat na EkoAuto 2016

19.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První přehlídka ekologické dopravy v ČR slibuje porovnání všech alternativních paliv na jednom místě v rámci Autoshow Praha na Výstavišti v Praze Holešovicích.
V rámci Autoshow Praha se poprvé uskuteční akce s názvem EkoAuto, zaměřená na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září v Křižíkově pavilonu na Výstavišti v Praze Holešovicích.
 
První den, 22. září od 14 do 18 hodin, může v rámci doprovodného programu každý přijít se dozvědět veškeré podrobnosti k dotacím a ostatním výhodám vozidel na alternativní pohon.
 
Doprovodnou konferenci, která proběhne ve čtvrtek 22. září od 14 do 18 hodin také v Křižíkově pavilonu, zahájí zástupce Svazu měst a obcí. Mezi přednášejícími budou zástupci Českého plynárenského svazu, výrobců vozidel a účast slibují dokonce i zástupci ministerstva životního prostředí, ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva dopravy.
 
Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy. Pod hlavičkou Českého plynárenského svazu se bude prezentovat také nabídka nejnovějších CNG vozidel, a to jak osobních, tak i užitkových. Z CNG vozů mají být k vidění např. Volkswagen up!, Škoda Octavia G-TEC, Fiat Dobló, Volkswagen Caddy, Škoda Citigo G-TEC, Mercedes-Benz Sprinter aj. Informace budou poskytovat společnosti jako Pražská plynárenská, E.ON Energie, Pražské služby, Tatsuno, Gascontrol aj. Vystaveny budou i nové technologie pro ekologickou dopravu, například domácí plnicí stanice, které lze umístit na dvůr rodinného domu nebo firmy. Budou zde i nové kontejnerové stanice CNG pro firemní použití, zejména u dopravců, ale také rychloplnicí stanice CNG.
 
Organizátoři autosalonu předpokládají, že na EkoAuto se přijdou inspirovat k nákupu elektromobilu nebo auta na CNG také starostové a představitelé státních institucí. Od letošního roku budou totiž města a obce dostávat státní dotaci na nákup těchto vozidel.