zdokonalený sedan infiniti g37 | Nové modely | autoweek.cz

Zdokonalený sedan Infiniti G37

Zdokonalený sedan Infiniti G37

06.12.2009 | | Nové modely

Dynamičtější vzhled a přepracovaný interiér s nejmodernější dostupnou informační technologií, přesně takový je sedan Infiniti G37 pro nové desetiletí. Nyní nabízí ještě více estetiky a kvality než kdy dříve.

Nová verze tohoto sportovního modelu Infiniti pro rok 2010 si zachovává svou sílu, vyváženost a špičkovou výbavu. Kromě toho však byla obohacena o zdokonalení známá z ostatních modelů Infiniti a požadovaná od majitelů vozů.

Změny jsou decentní, ale působivé, jak již napovídá první pohled na nový, ostřejší design přední části. Umělecký a nepřehlédnutelný vzhled dobře ladí s 320 koňskými silami pod kapotou každého modelu G37 a opticky sbližuje sedan s jeho sportovnějším příbuzným, modelem G37 Coupé.

Nové přední reflektory - stále vybavené bixenovovými adaptivními světlomety automaticky natáčenými podle směru jízdy - spolu s modernizovanou a přitom dobře známou maskou Infiniti se dvěma oblouky představují hlavní změny, které potvrzují správnost původního designu. Přepracovaná část pod nárazníkem se zapuštěnými širokými mlhovými světly (která byla původně součástí hlavních světlometů) dodává sedanu G37 2010 na účelnosti a vhodně doplňuje jeho přitažlivý vzhled.

Zbytek karoserie sedanu G37 zůstává beze změny, což je zajisté dobrá zpráva pro příznivce jeho typické dlouhé kapoty, dozadu skloněných sloupků ve tvaru A a sportovního vzhledu, ve kterém se snoubí výkon s elegancí.

Změny v interiéru jsou rovněž decentní, opět však vycházejí z přání majitelů. Interiér s Rose Wood se například vyznačuje vysokým leskem, barvy kůže jsou mírně světlejší a k dispozici je nová barva kůže evokující barvu žluté pšenice v kombinaci s černou palubní deskou a horním obložením dveří. Dojem kvality u modelu G37 zdůrazňuje nový design hliníkového obložení inspirovaný japonskou kaligrafií spolu s přepracovanou středovou konzolou ve stylu crossoverů EX a FX. Ukazatele a LCD displej mají nyní bílé pozadí, které zlepšuje čitelnost a lépe ladí s celkovým designem.

Oblíbená informační a zábavní platforma Connectiviti, která letos zažila svou premiéru u modelu G37 Cabrio, je nyní poprvé k dispozici i v sedanu.

Systém vybavený pevným diskem, který umožňuje připojení všech moderních technologií od MP3 přehrávačů po mobilní telefony, vyniká bohatstvím funkcí stejně jako snadným a efektivním ovládáním. Systém Connectiviti+ přináší další zdokonalení: 30 GB Music Box a inovativní satelitní navigační systém, který kromě pestré palety funkcí obsahuje i průvodce Michelin Red a Green Guides, které vás přivedou až ke dveřím exkluzivní restaurace nebo hotelu.

Pro modely 2010 jsou k dispozici tři nové barvy exteriéru: Smokey Quartz, Graphite Shadow a Vibrant Red. Všechny jsou samozřejmě opatřeny lakem odolným proti poškrábání. Mezi další jedinečné charakteristiky sedanu G37 patří výkonný šestiválcový motor V6 se systémem ventilů VVEL a možnost volby pohonu zadních kol nebo pohonu všech kol anebo řízení všech kol u nejsportovnější verze S.

Ceny a specifikace sedanu G37 2010 budou komunikovány na začátku příštího roku, před samotným uvedením nového modelového roku do prodeje.

  • Zdokonalený sedan Infiniti G37
  • Zdokonalený sedan Infiniti G37