co si o vlastnictví aut myslí studenti? | Aktuality | autoweek.cz

Co si o vlastnictví aut myslí studenti?

Co si o vlastnictví aut myslí studenti?

06.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podle studie PwC Studentský barometr 2015 si jen dvě třetiny studentů v ČR chtějí do dvou let koupit nové auto. Roste ale zájem o carsharing a především o půjčování. Zde se otevírá prostor pro zlepšení obchodních aktivit prodejců.
Společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika uskutečnila průzkum mezi třemi stovkami studentů převážně ekonomických vysokých škol.
 
Z průzkumu vyplývá, že jen dvě třetiny studentů si chtějí do dvou let koupit nové auto. Desetina studentů si ho chce dlouhodobě pronajmout či sdílet v rámci komunity a necelá desetina studentů očekává, že dostane auto od svého zaměstnavatele. Zájem o carsharing projevuje 4,5 % studentů.
 
Překvapující je, že plných 15 % ze studentů nemá zájem auto vlastnit, ale chtějí si jej v případě potřeby půjčovat, tedy hodlají ad hoc využívat služeb půjčoven. To je pozoruhodný údaj, protože v nabídce půjčoven není pro takový zájem dostatečný počet automobilů. Trh autopůjčoven u nás není na takový růst zájmu vůbec připraven. Zdá se, že zde je velká obchodní příležitost pro prodejce nových aut.