continental koupil zytek automotive | Aktuality | autoweek.cz

Continental koupil Zytek Automotive

Continental koupil Zytek Automotive

10.05.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Německý výrobce dílů Continental získal plně do svého vlastnictví firmu Zytek Automotive sídlící ve Velké Británii. 

Zytek Automotive, dříve společný podnik společnosti Continental, poskytuje služby ve všech oblastech automobilové technologie a techniky. Hlavní náplní společnosti je vývoj konvenčních, elektrických a hybridních pohonných systémů pro osobní a užitkové automobily.

Continental měl dříve v Zyteku 50% podíl. Po akvizici bude Zytek plně začleněn do organizace Continental Engineering Services (CES) ve Velké Británii. Britská firma bude organizaci CES poskytovat služby v oblasti technologií podvozků, interiéru a pohonných soustav.

Výkonný ředitel Continental Engineering Services Bernd Neitzel uvedl, že tato akvizice společnosti umožní uspokojit rostoucí potřebu technických služeb.

„Ať už se jedná o automobilky nebo dodavatele, sledujeme ze strany zákazníků růst požadavků o speciální konstrukce a komponenty určené pro výrobu v malém v množství nebo pro vozidla vyplňující mezeru na trhu v oblastech jako jsou elektronické brzdy, podvozky a pohonné jednotky,“ doplnil Neitzel.

Zytek Automotive je mj. partnerem projektu pro výrobu inovativního vozidla Yamaha Motiv.E podle konceptu Gordona Murraye T.27, pro nějž vyvíjí elektrickou pohonnou jednotku 25 kW (na fotografii).