continental sportcontact 6 z otrokovic | Aktuality | autoweek.cz

Continental SportContact 6 z Otrokovic

Continental SportContact 6 z Otrokovic

18.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Letní pneumatika SportContact 6 spojuje to nejlepší z technologií Continental pro dokonalý zážitek ze sportovní jízdy a maximálně bezpečnou jízdu v rychlosti až 350 km/h. Continental tyto pláště vyrábí i ve svém otrokovickém závodě.
Nové letní vysoko výkonné pneumatiky SportContact 6 byly vytvořeny na míru sportovním automobilům pro bezpečnou jízdu v rychlosti až 350 km/h. Pláště ze segmentu UUHP (Ultra-High Performance Tires) jsou dostupné v 41 rozměrech pro ráfky o průměru 19 až 23.
 
Historie vysoce výkonných pneumatik značky Continental sahá až do roku 1994, kdy byly představeny první pláště s názvem ContiSportContact. Po více než 20 letech technických inovací nyní přední mezinárodní výrobce pneumatik představuje letní novinku SportContact 6. Řidičům nabízí výjimečné vlastnosti díky špičkovým technologiím, které přinášejí dokonalý zážitek ze sportovní jízdy bez kompromisu v ohledu  bezpečnosti.
 
Směs Black Chili vývojáři Continental stvořili pro dokonalou přilnavost běhounu k vozovce i ve vysoké rychlosti. Pneumatiky SportContact 6 využívají jejích dvou klíčových faktorů. Běhounová směs byla navržena tak, aby pevně přiléhala k mikronerovnostem na povrchu vozovky. Zároveň princip atomárního suchého zipu zajišťuje vysokou adhezi k vozovce, jež funguje na principu nanoskopických přísavek. Nejlepší možné přilnavosti tak lze dosahovat v různých podmínkách - při brzdění, zatáčení či zrychlování, na suchém i mokrém povrchu.
 
Perfektní jízdní kontrolu i výkon poskytuje dezén pneumatik SportContact 6 s technologií Force Vectoring pro optimální rozložení hnacích sil. Využívá rozmístění různých prvků na vnitřních i vnějších ramenních oblastech běhounu. Centrální žebra spolu s vnitřním ramenem zajišťují maximální přenos sil významně zlepšující ovladatelnost vozu. Jelikož je vnější rameno pneumatiky vystaveno větší zátěži než vnitřní, boky žeber jsou rozvrženy asymetricky, což zvyšuje jejich stabilitu. Při vývoji vnějšího ramene designéři zkombinovali různé typy bloků. Velké ramenní jsou zde v kontaktu se vzájemně propojenými bloky ve druhé řadě. To umožňuje oboustrannou podporu bloků běhounu během rychlého zatáčení a nabízí optimální přenos bočních sil v dezénu.
 
Jelikož byly pneumatiky SportContact 6 schváleny pro rychlost až 350 km/h, jejich konstrukce je uzpůsobena tomu, aby byly schopné stabilně odolávat působení odstředivých sil. Výhradně pro účely pneumatik SportContact 6 vyvinuli specialisté společnosti Continental materiál Aralon 350. Skládá se ze dvou vláken z pevného aramidu a jednoho vlákna z pružného nylonu. Implantované v pryži je toto vlákno umístěné pod běhoun jako jednolitá krycí vrstva. Má funkci adaptibilního vysokorychlostního nárazníku pro bezpečné chování pneumatiky i při nejvyšších rychlostech.
 
Nové SportContact 6 jsou určeny především pro čistě sportovní vozy, jako jsou Audi R8 či Porsche 911, nebo automobily sportovního typu jako BMW řady 5 nebo Mercedes AMG. Řada obsahuje i pneumatiky vhodné pro elektromobil Tesla S. Produkci plášťů zajišťuje vedle závodu společnosti Continental v německém Korbachu i tuzemská filiálka Continental Barum v Otrokovicích.
 
Vzhledem k rostoucí oblibě segmentu vysoce výkonných vozů mezi zákazníky Continental očekává, že poptávka po jim určených pneumatikách (UUHP) se rovněž zvýší. Pro rozměry 19 až 23“ meziročně téměř o 10 %, což by v roce 2020 znamenalo 7,5 milionu prodaných pneumatik.
 
  • Continental SportContact 6 z Otrokovic
  • Continental SportContact 6 z Otrokovic
  • Continental SportContact 6 z Otrokovic
  • Continental SportContact 6 z Otrokovic
  • Continental SportContact 6 z Otrokovic