continental na veletrhu ces 2015 | Aktuality | autoweek.cz

Continental na veletrhu CES 2015

Continental na veletrhu CES 2015

13.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Continental se na veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky CES 2015 v Las Vegas prezentovala exhibicí na téma Síla inteligentní mobility, která ukázala, jak elektronické systémy ve vozech těží z připojení ke cloudu. Zajímavou novinkou jsou chytré hodinky jako inteligentní klíček.

Dodavatel automobilového příslušenství Continental svým zákazníkům představil nové systémy ve čtyřech oblastech: ovládání, zábava, informace a bezpečnost.

 

„Na veletrhu CES 2015 jsme demonstrovali, jak rychle se online svět vyvíjí, jak vyrobit vozidla atraktivnější, bezpečnější a efektivnější. Proto našim zákazníkům přinášíme řešení pro inteligentní vozidlo, která jsou již připravená k uvedení na trh,“ řekl Helmut Matschi, člen představenstva společnosti Continental a ředitel divize pro interiéry.

 

Dynamický elektronický horizont

Základem inovací Continentalu pro letošní veletrh CES je dynamický elektronický horizont (eHorizon). Ve spolupráci s IBM a cloudovou společností HERE mění digitální mapu ve vysoce přesný a neustále aktualizovaný senzor, který lze využít nejen k pouhé navigaci. Informace se získávají z mnoha zdrojů na základě principu crowd-sourcingu.

 

„Díky systému eHorizon dokážeme do digitální mapy zahrnout aktuální události na trase, jako jsou povětrnostní podmínky, dopravní situace nebo stavební práce, a zpřístupnit tyto informace elektronickým systémům vozidla. Dynamický systém eHorizon ve skutečnosti promění vozidla v pohyblivé snímače, které si za jízdy nepřetržitě vyměňují data s cloudem,“ řekl Helmut Matschi.

 

Technologie eHorizon byla v centru pozornosti, ale Continental v Las Vegas předvedl také jak mohou cloud využívat i další systémy. Ty začínají připojeným řízením energie pro mild-hybridní systém 48 V Eco Drive, který během jízdy volí nejúčinnější provozní strategie. Základem je propojení centrální regulační jednotky pohonu od Continentalu a využití informací z cloudu ke zlepšení funkcí jako jsou plachtění, dojezdu na volnoběh a rekuperace.

 

Využití systému Continetal eHorizon jsou ale mnohem širší a zahrnují i vysoce automatizované řízení, kde je eHorizon potřebný k tomu, aby se vozidlo mohlo „dívat tzv. za roh“.

 

Chytré hodinky - inteligentní klíč

Pro Continental začíná připojení již před vozidlem - novou technologií odemykání automobilů. Novinka využívá technologii Bluetooth k připojení nejnovějšího obousměrného dálkového ovladače, známého i jako klíč Gateway, který funguje coby rozhraní mezi vozidlem a chytrými hodinkami pro přenos dat do vozidla.

 

Hodinky jsou používány jako ovládací zařízení. Pomocí aplikace může řidič odemknout nebo zamknout vozidlo či jednoduše vyměnit další informace prostřednictvím displeje.

 

„Umožňujeme řidičům využívat známá spotřební elektronická zařízení k ovládání integrálních funkcí vozidla. Na veletrhu CES jsme například demonstrovali, jak dokážeme proměnit chytré hodinky na autoklíč s dálkovým ovládáním,“uvedl Helmut  Matschi.

 

Dotykový jasný OLED displej

Tak jako dotykové displeje získaly na významu přechodem od mobilních telefonů ke smartphonům, v automobilech se stále více vyžaduje ohebnost dotykových displejů s mnoha funkcemi a připojení stále více přístrojů ve vozidle.

 

Continental AG se svým prohnutým dotykovým OLED displejem nyní nabízí větší kontrast schopný zobrazit jasné barvy bez podsvíceného pozadí a rozšiřující možnosti dotykových funkcí.

 

Nejnápadnějším detailem novinky je prohnutý tvar, který výrobcům automobilů poskytuje možnost dokonalé integrace displeje například ve středovém panelu. Užitím speciální elektroniky a chemicky tvrzeného skla Continental také zaručuje, že displej plní požadavky automobilového průmyslu na životnost, protože vydrží mnoho let.

  • Continental na veletrhu CES 2015
  • Continental na veletrhu CES 2015