corvette c8 míří do evropy | Aktuality | autoweek.cz

Corvette C8 míří do Evropy

Corvette C8 míří do Evropy

13.06.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Chevrolet Corvette C8 Stingray s motorem před zadní nápravou dorazí do Evropy ve druhé polovině roku 2021 s lepší úrovní výbavy než nabízí americká varianta. Základní cena pro Coupé 3LT je 2 595 900 Kč vč. DPH.
V Evropě se bude Corvette C8 Stingray standardně nabízet s výbavou LT2 a výkonovou sadou Z51. Ta zahrnuje nastavitelné pérování, elektronický diferenciál s omezenou svorností eLSD a brzdový systém Brembo. Mezi její další přednosti patří speciální výfuk, optimalizovaná aerodynamika vč. předního splitteru a zadního spoileru, a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S High performance na hliníkových kolech - vpředu 19“ a vzadu 20“.
 
Vzhledem k tomu, že všechny vozy evropské specifikace přicházejí s výkonovou sadou Z51, motor Small Block LT2 V8 6,2 l, namontovaný ve střední části vozu, poskytne 369 kW (495 k) a točivý moment 637 N.m). Bude propojen s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která by měla umožnit zrychlení z 0 na 96 km/h za 2,9 s.
 
Až nová Vette poprvé přepluje přes Atlantik, bude nabídnuta jako Launch Edition. Speciální edice vychází z výbavy LT3 a Chevrolet uvádí, že se bude odlišovat řadou exteriérových detailů, které dále zdůrazní dynamický design vozu. Úplná technická specifikace evropské verze zatím nebyla oznámena, nicméně už bylo potvrzeno, že Launch Edition přijde standardně se systémem Magnetic Ride Control.
 
Vette C8 bude vybavena hlavním displejem, záznamníkem údajů o výkonu Performance Data Recorder a 8“ dotykovým displejem informačního systému s GPS navigací. Mezi další přednosti patří vyhřívaná resp. větraná kůží potažená sedadla, 14reproduktorový audiosystém Bose a zadní kamery. Kupující mohou také očekávat 12“ přístrojový panel, systém bezklíčového vstupu a dvouzónovou automatickou klimatizaci. K dispozici také bude vyhřívaný volant, bezdrátová nabíječka smartphonů a bohatý sortiment asistenčních systémů řidiče ale i head-up displej. K dispozici je i systém zvedání přední nápravy.
 
Kupé i Cabrio se zatahovací střechou hardtop do Evropy, včetně České republiky a Slovenska, dorazí současně ve druhé polovině roku 2021. Cena pro Corvette C8 Stingray Launch Edition je pro Coupé 3LT 2 595 900 Kč a pro Convertible 3LT 2 779 500 Kč (vč. DPH).
 

  • Corvette C8 míří do Evropy
  • Corvette C8 míří do Evropy
  • Corvette C8 míří do Evropy
  • Corvette C8 míří do Evropy
  • Corvette C8 míří do Evropy
  • Corvette C8 míří do Evropy