coworkingové centrum společnosti škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Coworkingové centrum společnosti Škoda Auto

Coworkingové centrum společnosti Škoda Auto

21.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto IT otevírá kompetenční centrum SAP a městské coworkingové centrum Visionary, inspirující pracoviště pro IT specialisty společnosti Škoda Auto, studenty a zákazníky v pražské čtvrti Holešovice.
Moderní prostory v Holešovicích nově slouží jako kreativní pracoviště IT specialistů. Kromě toho jsou k dispozici dalším zaměstnancům společnosti Škoda Auto, partnerům, studentům a zákazníkům jako inspirativní coworkingové centrum Visionary.
 
Oblast IT společnosti Škoda Auto postupně v celokoncernovém měřítku přebírá stále větší díl odpovědnost za nové úkoly v oblasti SAP aplikací. Už v roce 2012 bylo založeno kompetenční centrum SAP, které se neustále rozšiřuje. IT specialisté zde vyvíjejí digitální nástroje a řešení se zaměřením na finance a logistické procesy pro celou řadu odborných útvarů a koncernových značek. V současné době obsluhuje Škoda IT už více než 500 interních a externích zákazníků.
 
Nyní Škoda Auto vstupuje do tohoto velkoměstského prostředí a poskytne svým zaměstnancům z oblasti IT moderní coworkingové centrum. „Volba zřídit druhý domov oblasti IT v Holešovicích nebyla náhodná. Bývalá dělnická čtvrť se v posledních letech změnila v sídlo kulturní a startupové scény. Škoda Auto chce v novém coworkingovém centru Visionary intenzivně spolupracovat s odborníky z oblasti IT a se studenty z Prahy a okolí,“ říká vedoucí oddělení IT společnosti Škoda Auto Klaus Blüm.
 
Škoda Auto rozvoj digitalizace a automatizace procesů důsledně podporuje, a to jak ve výrobě automobilů, tak i ve všech dalších oblastech podnikání. Potřeba programátorů a digitálních řešení proto nepřetržitě roste. Automobilka se mezi IT talenty pravidelně umisťuje na pozici žádaného zaměstnavatele a v této oblasti v uplynulých letech získala skvělou pověst. Škoda Auto trvale investuje do talentů, hardwaru a moderních pracovišť. V září minulého roku dokončila Škoda Auto rozšíření svého datového centra v Mladé Boleslavi, čímž vzniklo největší podnikové výpočetní a paměťové centrum v České republice. Datové centrum po rozšíření dosáhlo kapacity 15 petaFLOPS, což odpovídá 15 biliardám výpočetních operací za sekundu.