pickup škoda funstar na bázi modelu fabia | Aktuality | autoweek.cz

Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia

Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia

29.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koncept, který pobaví: nekonvenční pickup Škoda FUNstar staví 23 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. Projekt vozu vzniká v těsné spolupráci se Škoda Designem a oddělením Výroby. Premiéra se odehraje v polovině května u rakouského jezera Wörthersee.
Již podruhé dává česká automobilka vybraným žákům středního odborného učiliště možnost vytvořit si svůj vůz snů. Prostřednictvím této akce chce Škoda Auto podpořit a posílit kreativitu a odbornost žáků.
 
Novým autem snů 23 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto je nekonvenční pickup Škoda FUNstar. Studie vozu na bázi nové generace modelu Fabia je výsledkem učňovského projektu, který Škoda Auto pořádá již podruhé. Veřejnosti se Škoda FUNstar představí na 34. ročníku srazu GTI u jezera Wörthersee ve dnech 13. až 16. května.
 
Od listopadu loňského roku pracují dvě mladé ženy a 21 mladých mužů na svém velice osobním projektu. Rozvíjejí myšlenky a diskutují možná řešení, kreslí, konstruují a především tvoří něco naprosto mimořádného - nezaměnitelný automobil. Bohatství myšlenek a flexibilita jsou přitom žádané stejně tak, jako pragmatismus a vůle dotáhnout věci do úspěšného konce.
 
Mladé tvůrce při práci podporují šéfdesigner značky Škoda Auto Jozef Kabaň a Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky. Nové učňovské auto je těsně před dokončením.
 
„Po vynikajících výsledcích premiéry vozu Škoda CitiJet v loňském roce bylo jasné, že v něm budeme pokračovat,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast HR management. „I letos jsme opět nadšeni kreativními nápady našich žáků a jejich cílevědomou realizací. Škoda FUNstar je skvělá studie, která návštěvníky srazu GTI jistě překvapí a nadchne,“ dodává Wojnar.
 
Škoda FUNstar je nekonvenční pickup, vycházející z nové generace modelu Fabia - odvážný, smělý a překvapivý. Chytrý, atraktivní pickup, který je zábavný nejen svým jménem. Škoda FUNstar má nápadné lakování v metalických odstínech šedá Steel a bílá Moon. S tím působivě kontrastují prahy, rámeček mřížky chladiče a zadní spojler, které jsou nalakované v zeleném odstínu Reflex. Specialitu představují LED-světla, umístěná pod bočními ochrannými lištami. Přední světlomety se dvěma projektory jsou rovněž osazeny LED-technologií, ve světlech pro denní svícení kromě toho najdeme i zelené LED-proužky. LED-diodami jsou osazené i zadní svítilny.
 
Škoda FUNstar má 18" kola Gemini vypůjčená z modelu Octavia RS. Vůz pohání zážehový motor 1,2 TSI o výkonu 90 kW. Převodovka je sedmirychlostní dvouspojková.
 
Sportovní vzhled přechází i do interiéru. Jednotlivé prvky jsou opět v barvách šedá Steel a bílá Moon. V interiéru najdeme sportovní volant a soundsystém o výkonu 1400 W.
 
Tímto projektem společnost Škoda Auto potvrzuje vysoké kvality odborného vzdělávání. Střední odborné učiliště strojírenské Škoda Auto nabízí mladým lidem tří a čtyřleté vzdělávání v technických oborech, zakončené výučním listem nebo maturitou.
 
V současné době učiliště nabízí 13 učebních a studijních oborů. Na své budoucí povolání se zde připravuje 880 žáků z toho téměř 12,5 % dívek. V nástavbovém studiu si aktuálně doplňuje svou kvalifikaci 65 zaměstnanců. Střední odborné učiliště strojírenské Škoda Auto v Mladé Boleslavi funguje již od roku 1927. Od té doby zde své vzdělání dokončilo téměř 22 000 žáků.
 
Vzdělávání mladých lidí je důležitou součástí společenské odpovědnosti společnosti Škoda Auto. Studium je bezplatné a práce, vykonávaná v rámci výuky, je navíc finančně ohodnocená. Po ukončení studia dostanou všichni úspěšní absolventi absolventi nabídku pracovního místa ve společnosti Škoda Auto.
  • Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia
  • Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia
  • Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia
  • Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia
  • Pickup Škoda FUNstar na bázi modelu Fabia