nová kia rio - další krok | Aktuality | autoweek.cz

Nová Kia Rio - další krok

Nová Kia Rio - další krok

12.01.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V Ženevě Kia Motors představí kromě už avizované nové generace modelu Picanto také malé auto, s nímž chce zaútočit na postavení takových vozů, jako jsou Ford Fiesta, Opel Corsa, Volkswagen Polo či Škoda Fabia.

Kia Motors zveřejnila první oficiální skicy nové generace modelu Rio. Ty naznačují, že rovněž nové Rio získá výrazný design v novém stylu značky. Šéfdesignér KiaMotors Peter Schreyer popisuje další dílo svého týmu jako "sportovní a elegantní".

Nové Rio bude delší, nižší a širší než stávající model. Je navrženo tak, aby bylo přitažlivé zejména pro moderní, aktivní zákazníky všech věkových skupin, přičemž by se nejvíce z nich mělo rekrutovat z věkové kategorie 25 až 49 let. Podle zveřejněných skic nové Rio nese podobné stylistické prvky jako nová generace modelu Picanto, která se rovněž představí v Ženevě.

Uspořádání interiéru má být mnohem více orientováno na řidiče. V interiéru nové Rio slibuje větší pohodlí a celkový dojem vyšší kvality, kterou je zvykem vídat spíše ve větších, luxusnějších automobilech.

"Nové Rio bude dalším velkým krokem v designové revoluci značky Kia. Předpokládáme, že se nový vůz stane mnohem populárnějším než jeho předchůdce," řekl ředitel zámořského marketingu Soon-Nam Lee.

Kia zatím nezveřejnila více podrobností, ale je zřejmé, že po technické stránce bude nové Rio hodně blízké nové generaci Hyundaie i20, přičemž pohonné jednotky se zřejmě nebudou moc lišit od nabídky modelů Kia Venga a Hyundai ix20.

Stávající model Rio získal ocenění AutoBest 2006. V roce 2010 byl model Rio (na některých trzích se jmenuje Pride) s prodejem 205 000 kusů třetím nejprodávanějším modelem značky na světě.

Kia Motors vstupuje do nového roku ve velkém tempu, protože na autosalonu v Detroitu představila koncept KV7 a do Ženevy hlásí další dvě významné premiéry - kromě nového modelu Rio také novou eneraci ještě menšího vozu Picanto.

Nové Rio bude představeno na ženevském autosalonu 1. března.

  • Nová Kia Rio - další krok
  • Nová Kia Rio - další krok
  • Nová Kia Rio - další krok
  • Nová Kia Rio - další krok