čtyřmístný kabriolet opel cascada | Aktuality | autoweek.cz

Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada

Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada

22.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový model v nabídce značky Opel, kabriolet střední třídy s textilní skládací střechou Cascada se na trhu objeví na jaře roku 2013.

 

Kabriolet Opel Cascada má rozměry vozů střední třídy - délka 4697 mm a šířka 1840 mm. Po několika generacích kompaktních kabrioletů Kadett a Astra se tedy Opel vrací ke čtyřmístným kabrioletům s textilní střechou z 50. a 60. let 20. století, jako byly modely Kapitän a Rekord. „Segment kabrioletů střední třídy vyplňovaly dosud pouze velmi drahé modely prémiových značek,“ říká Thomas Sedran, místopředseda představenstva automobilky Opel. „V modelu Cascada nabízí Opel všechny atributy a kvality prémiových kabrioletů střední třídy, ovšem za dostupnější cenu.”

 Cascada má dynamicky sportovní jízdní vlastnosti díky své mimořádně pevné karoserii, přední nápravě HiPerStrut vyvinuté pro nejvýkonnější model Opel Insignia OPC.  a adaptivnímu podvozku FlexRide. Na přání může být Opel Cascada vybaven integrovaným systémem regulace charakteristiky tlumičů pružení FlexRide - systém přizpůsobuje charakteristiku tlumičů povrchu cesty, jízdní situaci i způsobu jízdy. Navíc řidič si může sám zvolit režim regulace podle osobních preferencí.

Textilní střecha má elektrohydraulický ovládací mechanismus, který otevře nebo zavře střechu za pouhých 17 sekund, a to i při jízdě rychlostí až 50 km/h. Střechu lze otevřít i zavřít i standardně dodávaným dálkovým ovládáním, integrovaným do klíčku od vozu.

Minimální objem zavazadlového prostoru při otevřené střeše je 280 l, při zavřené střeše 350 l. Pro zvětšení objemu zavazadlového prostoru nebo pro přepravu velmi dlouhých předmětů má Opel Cascada systém elektrického sklápění opěradel zadních sedadel dělených v poměru 50:50 FlexFold.

Extrémně nosná struktura je vyrobená převážně z vysocepevnostních z ocelí. Ve dveřích jsou diagonální výztuhy z ultrapevných ocelí. Přední sloupky karoserie jsou vyrobeny z tvarově vytvrzované oceli a plní funkci předního ochranného oblouku. Při převrácení vozu se aktivují oblouky za zadními sedadly, které se za pomoci pružin vysunou do horní ochranné polohy. Ochranné oblouky se automaticky vysunou i při jiných typech kolizí pokud se aktivují airbagy, takže vůz se samočinně připraví na eventuální sekundární nárazy a možné následné převrácení.

Pro kabriolet Opel Cascada je k dispozici široká nabídka pohonných jednotek. Základ tvoří zážehový motor 1,4 Turbo. Na výběr je ve dvou modifikacích – o výkonu 88 kW (120 k) a 103 kW (140 k), maximální točivý moment dosahuje i díky funkci overboost až 220 N.m. Vznětovou alternativou je motor 2,0 CDTI o výkonu 121 kW (165 k), který dosahuje maximálního točivého momentu 380 N.m. Významnou novinku představuje zážehový motor 1,6 SIDI Turbo ECOTEC. Čtyřválec zcela nové generace s přímým vstřikováním paliva má nejvyšší výkon 125 kW (170 k) je k dispozici v širokém pásmu otáček 1650–3200/min, díky funkci overboost činí maximální točivý moment až 280 N.m. 

  • Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada
  • Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada
  • Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada
  • Čtyřmístný kabriolet Opel Cascada