cupra spouští produktovou ofenzivu | Aktuality | autoweek.cz

Cupra spouští produktovou ofenzivu

Cupra spouští produktovou ofenzivu

21.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka Cupra u příležitosti svého druhého výročí slavnostně otevřela komplex Cupra Garage. Během slavnostní akce poprvé představila publiku první modelovou řadu Cupra Leon, a to včetně nových závodních verzí a svého prvního hybridního modelu.
Značka Cupra uzavřela rok 2019 meziročním nárůstem prodeje o 71,8 % na téměř 24 700 vozů. V roce 2020 ji čeká představení mnoha novinek. Kromě otevření nového sídla v sousedství centrály společnosti Seat v ekologické a energeticky úsporné budově, jejíž architektonické řešení připomíná boxy na závodních okruzích, bude zprovozněno také nové technické zázemí pro závodní oddělení Cupra Racing Factory. Značka do svého nového komplexu s prostory pro 200 zaměstnanců investovala 5,3 milionu eur.
 
Před dvěma roky jsme se rozhodli etablovat samostatnou značku Cupra, která se během krátké doby stala naší nejziskovější obchodní jednotkou. Cupra poskytuje společnosti Seat příležitost vyrábět modely s vyšším ziskem a oslovovat nové zákazníky. Obě značky jsou skvělým základem pro pokračování našeho růstu. A nynějším zprovozněním našeho nového sídla činíme další krok k upevnění pozice značky Cupra,“ řekl při premiéře modelu Cupra Leon Carsten Isensee, zastupující předseda představenstva a člen představenstva společnosti Seat, odpovědný za finance a IT.
 
Cupra letos rozšíří svou produktovou řadu a expanduje na mezinárodní trhy. Naváže na úspěchy modelu Cupra Ateca a své produktové portfolio posílí prvním modelem Cupra Leon a modelem Cupra Formentor, který byl jako první zkonstruován specificky pro tuto značku.
 
Wayne Griffiths, předseda představenstva značky Cupra a člen představenstva společnosti Seat odpovědný za prodeje a marketing zdůraznil: „Výsledky dosažené v uplynulých dvou letech s téměř 40 000 prodanými vozy dokládají velký potenciál této značky. Cupra roste rychleji než jsme očekávali, a proto jsme museli vybudovat nové zázemí pro tým značky Cupra a zdvojnásobit počet zaměstnanců na 200. Nyní vstupujeme do nové fáze, v níž ukážeme, že sportovnost může být elektrifikována, a to uvedením tří hybridních modelů. A plánujeme, že s kompletní produktovou řadou přispějeme společnosti SEAT celkovými příjmy z prodeje ve výši jedné miliardy eur“.
 
Griffiths také uvedl, že sériově vyráběná verze modelu Cupra Formentor bude veřejnosti poprvé představena na letošním ženevském autosalonu a na trh bude uvedena ve druhém pololetí.
 
Značka Cupra využila příležitosti oficiálního otevření svého sídla k premiéře nové řady Cupra Leon, svého nejprodávanějšího modelu, jehož poslední generace se během čtyř let prodalo 44 000 vozů. Cupra chce na tyto úspěchy navázat ještě širší nabídkou, která bude zahrnovat karoserie hatchback a kombi Sportstourer ve spojení s širokým výběrem pohonných jednotek až po plug in hybridní systém, a to ve třech výkonových stupních: 180 kW (245 k), 220 kW (300 k) a 228 kW (310 k). Model Cupra Leon bude na trh uveden v posledním čtvrtletí letošního roku.
 
Značka Cupra odhalila rovněž novou verzi prvního závodního cestovního elektromobilu na světě Cupra e-Racer. Vedoucí značky Cupra Wayne Griffiths potvrdil její účast v mistrovství Pure ETCR pro elektricky poháněné cestovní vozy, jehož první ročník se uskuteční v roce 2021, ale už letos se uskuteční šest testovacích podniků. Cupra e-Racer nabízí největší výkon 500 kW (680 k) a točivý moment 960 N.m díky čtyřem elektromotorům napájeným sadou akumulátorů o kapacitě 65 kWh.

Inženýři značky také vyvinuli nový cestovní závodní vůz Cupra Leon Competición poháněný zážehovým motorem 2,0 TFSI o výkonu 250 kW (340 k) a točivém momentu 410 N.m. Tento vůz je určen pro závody v šampionátech kategorie TCR po celém světě i pro seriály vytrvalostních závodů. Závodní vůz Cupra Leon Competición se zapsal do historie již před svou světovou premiérou, protože se na konci roku 2019 stal prvním závodním cestovním vozem, který je možné rezervovat prostřednictvím systému předběžných objednávek na internetu.
 
Cupra v souladu se svou snahou vytvářet limitované kolekce exkluzivních produktů, které reprezentují styl značky, představila několik prototypů z nových společných projektů. Barcelonský výrobce osvětlení Marset vyvinul přenosnou akumulátorovou svítilnu Chispa a navrhl její design pro značku Cupra. Obuvnická značka Mikakus představila dva prototypy sportovních bot do města, navržené a vyrobené pro automobilovou značku. Cupra kromě toho předvedla ultra lehké, skládací jízdní kolo s elektrickým pohonem, které bylo zkonstruováno a ručně vyrobeno barcelonským cyklistickým butikem Unno. Značka Cupra navíc rozšířila svou produktovou řadu zavazadel a slunečních brýlí, vyráběných ve spolupráci s italskými manufakturami Trakatan a L.G.R.

  • Cupra spouští produktovou ofenzivu
  • Cupra spouští produktovou ofenzivu
  • Cupra spouští produktovou ofenzivu
  • Cupra spouští produktovou ofenzivu
  • Cupra spouští produktovou ofenzivu
  • Cupra spouští produktovou ofenzivu