cupra zahajuje výrobu modelu formentor | Aktuality | autoweek.cz

Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor

Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor

30.09.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Cupra ohlásila zahájení výroby svého prvního automobilu speciálně vytvořeného pro tuto nově vytvořenou značku - SUV Formentor. Plug-in hybridní verze přijde do prodeje od ledna.
Nově vytvořená značka Cupra prodala od svého založení v roce 2018 do konce září 2020 55 000 vozů, čímž překonala všechna původní očekávání. První pouze pro tuto značku navržený model Formentor se má stát pilířem její globální strategie, protože jí pomůže posílit pozici na hlavních evropských trzích a po uvedení plug-in hybridní verze vstoupit i do nejvíce elektrifikovaných zemí jako je Norsko. Cupra chce také expandovat na latinskoamerické trhy, do Turecka a Izraele.
 
Při dosažení plné kapacity jeho produkce bude Formentor představovat více než 10 % z celkové kapacity výrobního závodu Seatu v Martorellu u Barcelony, kde se stane šestým vyráběným modelem.
 
„Nový Formentor je pro značku Cupra velkým krokem vpřed. První model, vyvinutý specificky pro tuto značku, přispěje k jejímu dalšímu růstu, zviditelní ji na trhu a zvýší její atraktivitu pro zákazníky. Uvedením tohoto vozu na trh chceme překonat náš cíl zdvojnásobit objem prodej značky Cupra a vstoupit na nové mezinárodní trhy. Tímto modelem navíc zvýšíme objem výroby závodu Martorell o více než 10 % a vytížíme druhou montážní linku na maximum její kapacity. Jsem přesvědčen, že tento model změní budoucnost značky Cupra,“ řekl generální ředitel značky Cupra a nastupující president Seatu Wayne Griffiths v Martorellu.
 
Cupra Formentor nabízí stylový a dynamický design, high-tech systémy pohonu a mimořádně vysokou úroveň zpracování. Až se příští týden objeví u evropských prodejců, bude k dispozici s vrcholným přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 2,0 TSI/228 kW (310 k) spojeným s převodovkou DSG a pohonem 4Drive AWD. Později bude nabídka motorů rozšířena o dalších šest pohonných jednotek včetně plug-in hybridní. Špičkový model PHEV bude mít největší výkon systému 180 kW (245 k) a dojezd v elektrickém režimu 50 km. Plug-in hybrid se přidá od ledna 2021 a měl by představovat až 50 % prodeje modelu Formentor.
 
Cupra slibuje ještě letos uvést plug-in hybridní verzi modelu Cupra Leon. Spolu s ní se ve čtvrtém čtvrtletí představí i modernizovaná verze Cupra Ateca vyráběná v Kvasinách. V příštím roce nabídku rozšíří první plně elektricky poháněný model Cupra el-Born navržený s využitím platformy MEB a využívající komponenty pohonu z koncernu Volkswagen.
 

  • Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor
  • Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor
  • Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor
  • Cupra zahajuje výrobu modelu Formentor