dacia odhalila ceny pro sandero a sandero stepway | Aktuality | autoweek.cz

Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway

Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway

08.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dacia v těchto dnech uvádí na český trh novou generaci modelů Sandero a Sandero Stepway. I při významném posunu po stránce technické úrovně jsou ceny především pro soukromé zájemce velmi přitažlivé - u nového Sandera nabídka začíná na 239 900 Kč.
Automobily značky Dacia jsou vzorem chytrého nákupu tím, že se jejich výbava soustřeďuje jen na skutečné potřeby svých zákazníků. Jde o vozy jednoduché, prostorné, spolehlivé, robustní a bez zbytečných prvků výbavy a za nepřekonatelnou cenu.
 
Dacia Sandero je od roku 2017 nejprodávanějším vozem pro soukromé zákazníky v Evropě. Je také nejprodávanějším modelem značky s více než 2,1 miliony dodaných vozů představujícím 32 % prodeje značky od roku 2004. Crossoverová varianta Sandero Stepway představuje 65 % z celkem dodaných vozů s více než 1,3 milionu kusů.
 
Dacia s novou generací modelů Sandero a Sandero Stepway inovuje svoji nabídku v segmentu malých víceúčelových praktických hatchbacků zaměřených především pro městský provoz a současně odpovídajících rozmanitým potřebám uživatelů. Navzdory nezměněným vnějším rozměrům a aniž by ustupovaly ze své podstaty, spočívající v jednoduchosti a spolehlivosti, jsou vozy nové generace podstatně modernější a lépe vybavené. Je to dáno použitím moderní alianční modulární platformy umožňující levné využití nejmodernějších technických řešení.
 
Nová generace nabízí vyšší úroveň výbavy a především zlepšení aktivní i pasivní bezpečnosti, byť cílem nebylo dosažení pěti hvězdiček v hodnocení EuroNCAP.
 
Nové pohonné jednotky jsou výhradně zážehové tříválce 1,0 l. V případě verze Sandero je k dispozici i nepřeplňovaná verze SCe 65/49 kW (67 k) s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou. Pro Sandero i Sandero Stepway jsou dále připraveny turbodmychadlem přeplňované motory TCe 90/67 kW (91 k), které lze kombinovat s novou přímo řazenou šestirychlostní převodovkou nebo novou automatickou převodovkou CVT. Vrchol nabídky představuje unikátní dvoupalivová verze TCe 100 LPG/74 kW (100 k) umožňující provoz na LPG a benzin. Vůz dlouhý 4088 mm (Sandero Stepway 4099 mm) s rozvorem náprav 2604 mm má zavazadlový prostor o objemu 328 l
 
Na vozy se poskytuje záruka na 3 roky nebo 100 000 km. Základní výbava verze Access zahrnuje mj. aktivní systém nouzového brzdění AEBS, elektrický posilovač řízení, systém start & stop, palubní počítač, omezovač rychlosti, LED denní svícení a potkávací světlomety a elektricky ovládaná přední okna. Verze Sandero Access SCe 65 přijde na 239 900 Kč.
 
Střední úroveň výbavy Essential přidává zadní sklopné sedadlo dělené, tempomat, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, systém Media Control, zahrnující rádio DAB s ovládáním na volantu, displej integrovaný v palubním počítači, Bluetooth a aplikaci pro mobilní telefony Dacia Media Control. S výbavou Essential a motorem TCe 90 stojí Sandero 274 900 Kč a Sandero Stepway 304 900 Kč. S motorem TCe 100 LPG přijde Sandero na 289 900 Kč a Sandero Stepway na 319 900 Kč.

  • Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway
  • Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway
  • Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway
  • Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway
  • Dacia odhalila ceny pro Sandero a Sandero Stepway