dacia představuje limitovanou edici techroad | Aktuality | autoweek.cz

Dacia představuje limitovanou edici Techroad

Dacia představuje limitovanou edici Techroad

29.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Limitovaná edice Techroad je dostupná pro modely Duster, Logan a rodinu Stepway. Nové motory 1,3 TCe 130 GPF a 150 GPF jsou již dostupné pro Duster, pro verze 4x4 budou dostupné v létě 2019.
Dacia v březnu na ženevském autosalonu 2019 představila limitovanou edici Techroad. Je dostupná pro modely Duster, Logan a rodinu vozů Stepway, tedy Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker.
 
Limitovaná série Techroad nese červené prvky na karoserii, zpětných zrcátkách a prazích i uvnitř vozidla na vnitřních panelech dveří, okrajích výdechů ventilace, na čalounění, a dokonce i koberečcích předních i zadních cestujících. Kabina má vzhled s různými odstíny světle šedé vytvářejícími kontrast s tlumenou červenou. Červené kryty středů kol vyzdvihují nová 16“ šedo-stříbrná kola z lehkých slitin (pro Duster na 17“ kola). Tato limitovaná edice je vybavena zadní parkovací kamerou a parkovacími sensory, automatickou klimatizací.
 
Pro model Duster série Techroad přidává i bezklíčové odemykání a City Plus Pack, obsahující monitorování slepého úhlu, multi-view kamery a multimediální systém Media Nav Evolution kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto.
 
Současně to je i příležitost k uvedení nových zážehových motorů 1,3 TCe 130 GPF a 1,3 TCe 150 GPF v modelové řadě Duster. Tato nová generace motorů kombinuje poslední inovace Aliance, aby splňovala vyšší požadavky z hlediska spolehlivosti a odolnosti. Nové zážehové motory jsou u modelu Duster k dispozici u verzí 4x2, od poloviny roku 2019 i pro verze 4x4.
 
Nový lehčí hliníkový motorový blok využívá technické inovace jako například technologii povlaku vnitřku válců Bore Spray Coating, umožňující dosáhnout prostřednictvím lepšího rozvodu tepla lepšího výkonu a zvýšeného pohodlí řízení. Pro snížení emisí pevných částic používají nové zážehové motory s přímým vstřikováním filtr pevných částic (GPF).
 
Nová generace zážehových motorů poskytuje ve verzi TCe 130 největší výkon 96 kW (130 k) při 5000/min a maximální točivý moment 240 N.m při 1500/min. Verze TCe 150 poskytuje 110 kW (150 k) při 5250/min resp. 250 N.m při 1600/min.
 
  • Dacia představuje limitovanou edici Techroad
  • Dacia představuje limitovanou edici Techroad
  • Dacia představuje limitovanou edici Techroad
  • Dacia představuje limitovanou edici Techroad
  • Dacia představuje limitovanou edici Techroad