dacia představuje limitovanou výroční sérii celebration | Aktuality | autoweek.cz

Dacia představuje limitovanou výroční sérii Celebration

Dacia představuje limitovanou výroční sérii Celebration

06.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V roce 2014 se Dacii poprvé podařilo prodat více než půl milionu vozidel, což ve srovnání s předchozím rokem znamenalo nárůst o téměř 20 %. Limitovaná série Celebration je dostupná u modelů Logan, Logan MCV, Sandero, Duster, Lodgy a Dokker.
Již více než deset let uplynulo od uvedení modelu Logan na trh v roce 2004. Pro rumunskou značku, která pod vedením Renaultu zažila znovuzrození a nevídaný úspěch v celé Evropě, se tímto odstartoval počátek nové historie.
 
Za deset let se Dacia dokázala prosadit s 3,1 milionu prodaných vozidel. Během roku 2014 Dacia prodala 511 362 vozidel. Modely Sandero a Duster tvoří dvě třetiny prodeje s více než 160 000 prodanými vozidly od každého z nich, za nimi následuje Logan s počtem 100 000 prodaných vozidel.
 
V České republice Dacia poskočila na 5. místo v žebříčku prodejnosti s tržním podílem téměř 4,8 % při 9779 prodaných vozech. Zároveň se stala 3. nejprodávanější značkou soukromé klientele.
 
Dacia Celebration
V rámci oslav těchto deseti let značka Dacia připravila výroční limitovanou sérii Celebration dostupnou pro všechny modely (vyjma užitkového vozidla Dokker Van). Tato limitovaná série nabízí exkluzivní metalický lak modrá Cosmos, specifické stylové prvky a novou navigaci Media Nav 2.0 s rozšířenými funkcemi.
 
Modrá barva je historická barva značky Dacia. Limitovaná výroční série nabízí exkluzivní barvu modrá Cosmos a modrá barva se rovněž decentně objevuje i v interiéru. Limitovaná výroční série se rovněž vyznačuje specifickými designovými prvky, např. kryty zpětných zrcátek v barvě Dark Metal, hliníkovými ráfky v tmavém kovovém odstínu Dark Metal. U Sandera jsou mlhové světlomety v šedé metalíze.
 
Interiér získal osobitost kombinací tmavého karbonu zvýrazněného tmavě modrou barvou na čalounění sedadel a na bezpečnostních pásech s decentním prošíváním sedadel v šedém odstínu.
 
Limitovaná série vychází z bohaté nabídky výbavy Arctica. Standardní výbava nabízí klimatizaci, tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací senzory a elektricky ovládaná přední i zadní okna.
 
Navigační systém nové generace Dacia MediaNav 2.0
Navigační systém nové generace MediaNav 2.0 je plně kompatibilní s připojením Bluetooth a USB. Má v sobě integrovanou navigace, poskytuje dopravní informace TMC (Traffic Message Channel) a je zde aplikace AHA pro snadné on-line připojení a propojení se smartphony.

Aplikace umožňuje přístup do knihovny multimediálního obsahu (internetová rádia, podcasty, hudba, audioknihy) anebo k sociálním sítím Facebook a Twitter. Rovněž poskytuje v reálném čase informace o nejbližších zájmových bodech, např. o hotelech nebo restauracích. Je možné je telefonicky kontaktovat a přímo spustit navádění na cíl. Vozidlo je vybaveno ovladači na volantu pro přístup k hlasovému rozpoznávání SIRI Apple (kompatibilní s telefonem iPhone 4S).
 
Dacia Media Nav 2.0 si zachovává veškeré vlastnosti, které přinesly úspěch systému Media Nav: velký dotykový displej s úhlopříčkou 7“ (18 cm) a domovskou stránku umožňující velmi snadný výběr z šesti oblastí: rádio, média, telefon, mapa, navigace (v zobrazení 2D a ptačí perspektivě) a nastavení.

Přenosná zařízení, např. smartphone nebo MP3 přehrávač, se připojují přes vstupy USB a Jack, které jsou pro lepší ergonomii umístěny na čelním panelu. Dacia Media Nav 2.0 rovněž umožňuje pomocí technologie Bluetooth bezdrátově telefonovat, přehrávat hudbu a použít seznamy skladeb ze smartphonu.
  • Dacia představuje limitovanou výroční sérii Celebration
  • Dacia představuje limitovanou výroční sérii Celebration
  • Dacia představuje limitovanou výroční sérii Celebration