dacia piknik 2018 | Aktuality | autoweek.cz

Dacia Piknik 2018

Dacia Piknik 2018

08.05.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Registrace na 4. ročník srazu majitelů vozů značky Dacia jsou již v plném proudu. Dacia Piknik se uskuteční v sobotu 16. června 2018 v Šiklově mlýně.
Během uplynulých 14 let Dacia v mnoha ohledech předčila očekávání. Uvedením modelu Logan započala před 14 lety nová éra značky Dacia. Celosvětově má značka Dacia přes pět milionů spokojených zákazníků. V České republice je již více jak 80 000 spokojených majitelů vozů Dacia. V roce 2017 se model Sandero stal jedničkou v EU v prodeji soukromé klientele. V současné době se jedná o jednu z nejrychleji rostoucích značek v Evropě i České republice.
 
Jedním z pozoruhodných jevů, který by před několika lety čekal asi jen málokdo, je spontánní vznik komunity majitelů vozů Dacia. Majitelé Dacie se k jejich vlastnictví hrdě hlásí. Například na facebooku má Dacia po celém světě téměř 5 milionů fanoušků. I to je důkazem, že vlastnictví vozů značky Dacia může být i vyjádřením životního stylu.
 
V reakci na rostoucí popularitu této značky mělo v Čechách v roce 2014 premiéru jedinečné celodenní setkání majitelů vozů Dacia pod názvem Dacia Piknik. Tím se i u nás realizovala myšlenka společného odpočinkového dne komunity Dacia, která se koná v mnoha zemích Evropy.
 
Tato akce má, podobně jako v řadě dalších zemí Evropy, jednoduchý koncept: společně strávený den všech majitelů značky Dacia a jejich rodin spojený s celodenními aktivitami, soutěžemi, koncerty zdarma a se společným piknikem, neboť každý zaregistrovaný účastník setkání při příchodu obdrží piknikový balíček.
 
Na první ročník této akce v roce 2014 v krásném prostředí volnočasových aktivit v Šiklově mlýně, přijalo pozvání téměř 4000 majitelů vozů Dacia. Druhý ročník, který byl uspořádán v roce 2015, navštívilo přes 6000 majitelů vozů Dacia. Na parkovišti bylo na jednom místě zaparkováno 1327 vozů značky Dacia - tento počet opět překonal rekord z prvního ročníku.
 
Třetí ročník Dacia Pikniku se uskutečnil 10. června 2017. Zúčastnilo se ho rekordních 7121 majitelů vozů značky Dacia, kteří přijeli s celkem 1627 vozy. Rekordy na pikniku ale nejsou pro značku Dacia to nejpodstatnější. Důležité je, že se lidé bavili, seznamovali se spolu, představovali si navzájem své vozy a povídali si o jednotlivých modelech a svých zkušenostech s nimi. Všichni byli hrdí na to, že jezdí vozy Dacia. To bylo to podstatné, co vyzařovalo z celé akce.
 
Letošní ročník, který se uskuteční v sobotu 16. června 2018 na stejném místě jako ty předchozí, bude mít opět nabitý program:
- koncert kapely Chinaski v rámci nově pojatého konceptu Dacia Festival
- off-road tratě pro testování nové generace modelu Duster
- soutěže na sociálních sítích, např. Cesta na Piknik, nebo Souboj krajů
 
Pro účast na této akci se majitel vozu Dacia přihlásí po obdržení pozvánky na internetové stránce www.daciapiknik.cz