daimler připravuje restrukturalizaci | Aktuality | autoweek.cz

Daimler připravuje restrukturalizaci

Daimler připravuje restrukturalizaci

27.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Představenstvo a dozorčí rada souhlasí s novou strukturou společnosti Daimler od roku 2020 navrženou koncernovým šéfem Dieterem Zetschem. Tento krok, označovaný jako Project Future, byl projednáván již skoro rok.
Automobilka Daimler by se od roku 2020 měla skládat ze tří samostatných společností pod jednou střechou. Představenstvo a dozorčí rada nyní schválily novou strukturu, o níž se diskutuje přibližně rok. Restrukturalizace jednorázově přijde na vysokou částku v řádu stovek milionů eur. Kromě toho do roku 2020 vzrostou i provozní náklady v podobném řádu.
 
Poslední slovo budou akcionáři na výroční valné hromadě v květnu příštího roku. Pokud budou souhlasit, podnikání s automobily a lehkými užitkovými vozidly se v budoucnu promění ve společnost Mercedes-Benz AG, zatímco nákladní automobily a autobusy budou fungovat jako Daimler Truck AG. Divize finančních služeb, která je již nyní legálně nezávislá, se má přejmenovat na Daimler Mobility AG.
 
Daimler tento krok podniká proto, aby svým současným divizím poskytl větší podnikatelskou svobodu, posílil jejich tržní postavení a orientaci na zákazníka a aby byl v budoucnosti schopen rychleji a pružněji spolupracovat.