daimler zastavuje vývoj palivových článků pro auta | Aktuality | autoweek.cz

Daimler zastavuje vývoj palivových článků pro auta

Daimler zastavuje vývoj palivových článků pro auta

28.04.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podle německých médií Daimler končí vývoj palivových článků pro divizi osobních automobilů. Výroba dosud jediného vyráběného vozidla s palivovými články Mercedes-Benz GLC F-Cell končí. Pokračovat ale bude jejich vývoj pro nákladní vozidla ve spolupráci s Volvo Trucks.

Skupina Daimler Group podle zprávy Süddeutsche Zeitung dočasně zastavuje vývoj technologie palivových článků pro svoji divizi osobních automobilů a zastavuje výrobu vozu s palivovými články SUV GLC F-Cell. Mercedes-Benz v současné době vyrábí poslední z 3000 vozů modelu GLC F-Cell, který byl uveden na trh v roce 2018. Jediný vůz s palivovými články od Mercedesu-Benz nebude mít nástupce, protože se značka zaměří na zavádění elektromobilů jen s akumulátory.
 
Společnost Daimler ovšem navrhuje nové aktivity v rámci vývoje palivových článků pro nákladní vozidla v rámci nového společného podniku se společností Volvo Trucks. Minulý týden bylo oznámeno, že výrobci nákladních automobilů Daimler a Volvo Trucks se spojují s cílem vyvinout pohon s palivovými články. Společně chtějí do konce desetiletí připravit pro sériovou výrobu těžká užitková vozidla pro dálkovou dopravu. Za tímto účelem bude založen společný podnik, který budou oba partneři vlastnit na polovinu. „Nový model Mercedes-Benz s vodíkovým pohonem se v dohledné době neplánuje,“ uvedl na přímý dotaz generální ředitel Daimler Truck Martin Daum.