walter de silva získal ocenění za design | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Walter de Silva získal ocenění za design

Walter de Silva získal ocenění za design

17.07.2011 | | Tiskové zprávy

Hlavní designér koncernu Volkswagen převzal v Římě ocenění ADI Compasso d\'Oro - Zlaté kružítko - za své celoživotní dílo. Zlaté kružítko je považováno za jedno z nejprestižnějších italských ocenění v oblasti designu.

Mezinárodní odborná porota označila de Silvu za "nesporného protagonistu italského designu" a udělila mu ocenění za jeho téměř čtyřicetiletou kariéru za přítomnosti vedení a členů ADI (Italská asociace průmyslového designu), Fondazione ADI, Fondazione Valore Italia, vybraných hostů a zástupců tisku. Kariérní ocenění Compasso d'Oro vyznamenává italské a mezinárodní osobnosti za jejich vynikající zásluhy v oblastech designu, výzkumu, pedagogiky, výroby a prodeje.

S letošním oceněním byla mezinárodně uznávaná cena zavedená v roce 1954 udělena asociací ADI již po dvaadvacáté. Kromě kariérního ocenění Compasso d'Oro uděluje porota ocenění různým individuálním designérským návrhům, jejichž kvalita může přispět k posílení povědomí o italském průmyslovém designu. Letos byly ceny předány v Římě u příležitosti oslav 150. výročí sjednocení Itálie.

Walter de Silva je hlavním designérem koncernu Volkswagen od roku 2007. Na této pozici nese odpovědnost za design všech značek. V průběhu své kariéry získal celou řadu ocenění za design, mimo jiné v únoru 2010 "Cenu za design Spolkové republiky Německo 2010", nejvyšší oficiální ocenění za design v Německu.