další crossover: audi q3 sportback | Aktuality | autoweek.cz

Další crossover: Audi Q3 Sportback

Další crossover: Audi Q3 Sportback

25.07.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Zatímco politici mluví o elektromobilitě, zákazníci touží po crossoverech a SUV. Audi na to reaguje rozšířením nabídky o první kompaktní crossover, další SUV s karoserií s profilem čtyřdveřového kupé.
Během statické prezentace v hangáru letiště Manching Audi předvedlo další z řady čtyřdveřových SUV s profilem ve stylu kupé, v tomto případě v kompaktním segmentu. I při sestupném profilu střechy a celkově nižší karoserii se cestující na zadním sedadle nemusejí obávat - prostor pro hlavu je dostatečný. K újmě nepřišly ani rozměry zavazadlového prostoru, přičemž i posuvné zadní sedadlo bylo převzato ze základní varianty.
 
Q3 vyhází z platformy MQB. Vypadá výrazně delší a nižší než model Q3. Ve skutečnosti je s délkou 450 cm jen o 1,5 cm delší a s výškou 156 cm jen o 2,5 cm při nezměněném rozvor náprav 268 cm. Objem zavazadlového prostoru je 530 až 1400 l.
 
Pro zahájení prodeje (dodávky začnou na podzim roku 2019) Audi nabízí Q3 Sportback se zážehovým motorem 2,0 TFSI 45/169 kW (230 k) a dvěma vznětovými 2,0 TDI ve verzích 35 TDI/110 kW (150 k) nebo 45 TDI/140 kW (190 k). Později se přidá zážehový 1,5 TFSI/110 kW (150 k) s deaktivací dvou válců. V případě kombinace tohoto motoru se dvojspojkovou převodovkou je současně vybaven mild-hybridním systémem MHEV, který používá elektrický systém 48 V. U verzí s pohonem všech kol quattro najdeme u zadní nápravy elektronicky řízenou mezinápravovou vícelamelovou spojkou uloženou.
 
Q3 Sportback se vyrábí v závodě Györ v Maďarsku. Jako první Audi na trh uvádí edici „edition one“ ve dvou verzích - v barvě Tausilber Metallic s doplňkovými díly v kontrastní barvě Manhattan grey nebo kompletně v Mythosblack Metallic. V tomto ohledu je třeba složit poklonu vynalézavosti marketingových odborníků Audi při vymýšlení tajemných jmen i pro ty nejběžnější barvy. Je samozřejmě jasné, že za barevná schémata nazvaná „šedá myš“ nebo „tmavá jako noc“ by zákazníci jistě vytahovali peněženku méně nadšeně.
 
Když už je řeč o peněžence: s počítáním svých finančních rezerv můžete ještě chvíli počkat: ceny za variantu Q3 Sportback Audi dosud nebyly stanoveny, nicméně je jisté, že nebudou nižší než u základního modelu Q3 (ta je 870 900 Kč za verzi 35 TFSI s motorem 1,5 l/110 kW).

 
  • Další crossover: Audi Q3 Sportback
  • Další crossover: Audi Q3 Sportback
  • Další crossover: Audi Q3 Sportback
  • Další crossover: Audi Q3 Sportback