další detaily o peugeotu 301 | Aktuality | autoweek.cz

Další detaily o Peugeotu 301

Další detaily o Peugeotu 301

23.07.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Peugeot 301 slibuje prostorný interiér a použitelnost za ztížených podmínek. Cílem je stanovit modelem 301 nové měřítko kvality v segmentu cenově dostupných vozů z hlediska prostornosti a odolnosti.

Technici Peugeotu ve fázi přípravy zadávacích podmínek projektu absolvovali dlouhé testovací jízdy na různých typech silnic, po kterých budu jezdit budoucí zákazníci modelu 301. Byly otestovány veškeré možné varianty - poškozené silnice, studené, teplé či vlhké klima. Celkově se na několika kontinentech ujely desítky tisíc kilometrů.

Díky těmto poznatkům, získaným přímo v terénu, a zkušenostem techniků Peugeotu byli tvůrci vozu schopni správně nasměrovat své úsilí a vybrat to nejlepší, aby vytvořili robustní, praktický a přitom elegantní automobil uzpůsobený nejrůznějším provozním podmínkám. Znamená to nabídku řešení ovlivňující chování vozu na silnici, kvalitu výroby a nabízenou výbavu.

Pro Peugeot 301 jsou pak charakteristické následující vlastnosti:

- Podvozek vhodný pro jízdu na silnicích se špatným povrchem pro zajištění vysokého komfortu

- Vyšší počet upevňovacích šroubů pro větší robustnost

- Dvojí těsnění pro ochranu proti prachu a vlhkosti

- Elektronická klimatizace s funkcí max AC pro země s teplým klimatem

- Vyhřívaná spodní část čelního skla pro země se studeným klimatem

Robustnost koncepce, propracovaná do nejmenších detailů, doplňuje vysoká kvalita montáže. Při výrobě v továrně ve španělském Vigu byly použity stejné standardy jako při výrobě Peugeotu 508, který je pověstný svou kvalitou. Za stejným účelem bylo ujeto 4 000 000 km testovacích jízd. Výsledkem je vysoká trvanlivost, která odolá i těm nejnáročnějším podmínkám.

Zákazníci modelu 301 chtějí získat především prostornou kabinu a velký zavazadlový prostor. Vůz se totiž bude často používat pro přepravu rodiny s cestujícími na zadních sedadlech. Značka Peugeot proto chce získat výhodu oproti konkurenci. Konstruktéři optimalizovali rozměry platformy použité pro 301 a dosáhli délky 444 cm. Rozvor byl zvětšen na 265 cm. Díky tomu se rekordně zvětšil prostor v kabině a zavazadlový prostor získal rozměry, nabízející objem větší, než má v nabídce konkurence - 506 l. 

Prodej modelu Peugeot 301 bude zahájen 1. listopadu v Turecku. Poté bude následovat střední a východní Evropa, Rusko, Ukrajina, Řecko, země Maghrebu, střední Východ, země Perského zálivu, africké země, některé latinskoamerické trhy a Čína.