další mitsubishi s možností přestavby na lpg | Aktuality | autoweek.cz

Další Mitsubishi s možností přestavby na LPG

Další Mitsubishi s možností přestavby na LPG

07.10.2013 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Mitsubishi Motors již nabízí přestavbu na LPG u oblíbeného crossoveru ASX, nyní přichází se stejnou možností u dalšího modelu - Mitsubishi Outlander 2,0 MIVEC. 

„Mitsubishi Outlander 2,0 MIVEC na LPG je ideálním řešením pro ty, kdo se nechtějí vzdát pohodlí, velkorysého prostoru a pocitu bezpečí, který nabízí rodinné SUV, zároveň ale ocení úsporný provoz svého vozu,“ uvádí Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ. Oproti klasické benzínové variantě, kterou Mitsubishi nabízí za 550 000 Kč, si zákazník připlatí 33 900 Kč s DPH včetně montáže LPG sady.

„Outlander ve výbavě Intense za 550 000 Kč je plně vybavený vůz: 7 airbagů, dvouzonová klimatizace, tempomat či disky z lehkých slitin jsou toho důkazem,“ doplňuje Martin Krob, generální ředitel M Motors CZ. „Odhadujeme, že návratnost investice do přestavby na LPG se pohybuje mezi 30 000 až 40 000 km. Vždyť jeden litr LPG je zhruba o polovinu levnější než stejné množství benzínu.“

Záruka výrobce vůz zůstává zachována. Výkon motoru a jízdní vlastnosti včetně funkce Auto Stop and Go (systém automatického zastavení a nastartování motoru) se přestavbou nezmění. Díky druhé nádrži se navíc prodlouží dojezd vozidla až o 650 km, což v kombinaci s plnou nádrží benzinu (objem 63 l) může znamenat 1400 km.

Stejně jako u modelu ASX je výrobcem hlavních komponent LPG sady je společnost Lovato. Pro přesné dávkovaní paliva a snížení spotřeby se využívají speciální LPG vstřikovače. Nádrž o objemu 60 l (plynem lze natankovat přibližně 85 % objemu nádrže) je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.