škoda auto digilab partnerem future port prague | Trendy | autoweek.cz

Škoda Auto DigiLab partnerem Future Port Prague

Škoda Auto DigiLab partnerem Future Port Prague

30.08.2018 | | Trendy

Future Port Prague je největší akcí o technologických inovacích ve střední Evropě. Škoda Auto na futuristickém veletrhu vystaví koncepční studii Vision X a bude prezentovat činnost Škoda Auto DigiLabu.
Škoda Auto DigiLab jako oficiální partner podpoří futuristický veletrh Future Port Prague, který se uskuteční ve dnech 6. a 7. září. Dílna nápadů automobilky z Mladé Boleslavi představí aktuální projekty a inovace. Současně chce na festivalu objevit nové talenty.
 
Andre Wehner, Chief Digital Officer a vedoucí zodpovědný za rozvoj společnosti a digitalizaci ve Škoda Auto, vysvětluje: „Jako největší platforma pro výměnu technologických inovací ve střední Evropě Future Port Prague nám nabízí optimální prostředí pro získání mladých talentů pro naše vize o mobilitě budoucnosti.“
 
Kromě konference, workshopů a sympozia o etice strojů je centrální součástí Future Portu také festival. Škoda Auto zde vystaví koncepční studii crossoveru Vision X, která měla světovou premiéru v březnu na autosalonu v Ženevě. Studie je prvním vozidlem Škoda s hybridním pohonem, které kombinuje pohon na CNG, benzin i elektřinu. Vozidlo důsledně rozvíjí digitalizaci modelů Škoda a nabízí digitální služby související s mobilitou, jako Smart Parking, carsharingovou službu HoppyGo nebo CareDriver - službu nabízející mobilitu lidem, kteří potřebují pomoc při každodenních cestách.
 
Kromě toho Škoda Auto společně se Škoda Auto DigiLab představí dva carsharingové projekty - službu sdílení mezi soukromými osobami HoppyGo a carsharingový model pro studenty Uniqway.
 
Součástí oficiálního programu bude Impact Meeting Future of Mobility, pořádaný ve Škoda Auto DigiLab druhý den akce. K diskusi se sejdou řečníci a odborníci z celého světa. Budou projednávat trendy budoucnosti mobility a s ní spojené businessové příležitosti, které mohou současnému automobilovému průmyslu pomoci k dalšímu rozvoji. Kromě toho hledá pražská inovativní dílna nápadů na akci talentované mladé lidi, kteří přichází s vlastními nápady k rozvoji digitálních řešení mobility a chtějí aktivně spoluutvářet transformaci podniku na Simply Clever společnost nabízející nejlepší řešení mobility.