mercedes-benz na ces 2018 | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz na CES 2018

Mercedes-Benz na CES 2018

15.01.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Revoluce v interiéru MBUX - Mercedes-Benz User Experience - a cíl jízdy Intelligent World Drive v Las Vegas.
V expozici značky Mercedes-Benz na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show), která se koná v Las Vegas, je středem pozornosti světová premiéra multimediálního systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience), který bude uveden do sériové výroby v roce 2018 v nové třídě A. MBUX umožňuje intuitivní interakce s uživateli a disponuje schopností samoučení.
 
Označení MBUX naznačuje, že u nového informačního a zábavního systému stojí v popředí zážitky uživatelů (User Experience - UX). U tohoto systému je jedinečná jeho schopnost učit se díky umělé inteligenci. Systém MBUX je individualizovatelný a přizpůsobuje se uživateli. Vzniká tak emocionální propojení mezi vozidlem, řidičem a cestujícími. Zároveň jsou možné aktualizace bezkabelovým datovým přenosem. Tímto systémem také začíná nová éra konektivity Mercedes me.
 
Mezi silné stránky patří širokoúhlý displej s vysokým rozlišením a dotykovým ovládáním, zobrazování pokynů navigačního systému s využitím techniky rozšířené reality a inteligentní hlasové ovládání hovorovou řečí, které se aktivuje klíčovým heslem Hey Mercedes.
 
Systém MBUX nalezne uplatnění v nové generaci kompaktních vozů Mercedes-Benz. Na jaře 2018 bude uveden do sériové výroby v nové třídě A. Jednou z nejvýznamnějších novinek je komplexní koncept dotykového ovládání, tvořený dotykovým displejem, dotykovou plochou na středové konzole a dotykovými tlačítky na volantu. Kromě intuitivního ovládání je výhodou také minimální rozptylování pozornosti řidiče.
 
Mercedes-Benz ve své expozici představuje také koncepční vozy Mercedes-Benz Concept EQA, smart vision EQ fortwo a Mercedes-AMG Project ONE a předsériovou podobu elektromobilu s kombinací palivových článků a akumulátorů Mercedes-Benz GLC F-Cell.
 
Mercedes-Benz na studii Concept EQA ukazuje, jak lze do kompaktního vozu přenést strategii EQ. Tento elektromobil má po jednom elektromotoru na přední i zadní nápravě. Nejvyšší celkový výkon systému přesahuje 200 kW. Změnami rozdělování točivého momentu ve prospěch přední nebo zadní nápravy lze prostřednictvím trvalého pohonu všech kol měnit jízdní vlastnosti. Concept EQA ukazuje aktuálně aktivní jízdní režim pomocí jedinečné virtuální masky chladiče.
 
Značka vysokovýkonných a sportovních vozů představuje studii supersportovního vozu Mercedes-AMG Project One s technikou hybridního pohonu z formule 1, která zaručuje fantastické zážitky z jízdy.
 
Studie smart vision EQ fortwo ztělesňuje inteligentní řešení městské mobility budoucnosti, která je elektrická, autonomní, bez volantu a bez pedálů.
 
Las Vegas je cílem jízdy Intelligent World Drive. Mercedes-Benz během ní testoval funkce automatizované jízdy na všech pěti kontinentech. V poslední etapě, vedoucí přes státy Kalifornie a Nevada, shromáždilo zkušební vozidlo cenné informace ze specifických podmínek v USA pro další zdokonalování asistenčních systémů. Automatizované zkušební jízdy v aglomeraci Los Angeles a následně do Las Vegas na veletrh spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) se zaměřily na vyhodnocování chování vozidla při jízdě v hustém městském provozu a na dálnicích. Středem pozornosti přitom bylo zejména rozpoznávání školních autobusů a specifického vodorovného značení na vozovce, jízdních pruhů a dopravních značek s omezením rychlosti. Kromě toho byl podroben testům inovativní systém Digital Light.
 
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018
  • Mercedes-Benz na CES 2018