dalších 35 vozů škoda octavia pro policii čr | Aktuality | autoweek.cz

Dalších 35 vozů Škoda Octavia pro Policii ČR

Dalších 35 vozů Škoda Octavia pro Policii ČR

29.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto předala službě dopravní policie 35 vozů Škoda Octavia v civilním provedení ve verzi 1,8 TSI/132 kW 4×4 DSG s inovativní měřicí a výstražnou technikou. Předávané vozy jsou součástí zakázky na dodávku vozů pro dozor nad bezpečností silničního provozu.
Ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch a náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Petr Petřík převzali 35 nových vozů Škoda Octavia v civilním provedení s inovativní měřicí technikou. Zástupci policie převzali vozy Octavia, které pohání moderní zážehové motory 1,8 TSI/132 kW v kombinaci s pohonem všech kol a samočinnými dvouspojkovými převodovkami DSG.
 
Zakázku na dodávku vozů získala mladoboleslavská automobilka ve veřejném tendru v červnu loňského roku. Dodávka je součástí strategie Policie k dalšímu posílení bezpečnosti silničního provozu. V prosinci loňského roku Policie převzala 53 obdobných vozů Octavia v civilním provedení.
 
Technika pro dohled nad bezpečností silničního provozu, vestavěná do vozů Škoda Octavia, slouží ke zjišťování a evidenci dopravních přestupků a k dynamickému i stacionárnímu měření rychlosti. Nezávislý kamerový systém dokumentuje a zaznamenává protiprávní jednání a disponuje mimo jiné také funkcí automatické kontroly vozidel. Nejmodernější systémy na palubě dokáží přečíst registrační značku vozidla a porovnat ji s evidencí odcizených a hledaných vozidel.
 
K výbavě policejních vozů patří také inovativní skrytá zástavba speciálního výstražného zařízení nové generace, jehož signalizace je pro účastníky provozu lépe viditelná. Významným bezpečnostně preventivním prvkem jsou zabudované světelné signalizační elementy, které umožňují textově předávat informace řidičům v provozu.
 
​„Vítězství v náročném tendru Policie České republiky opětovně dokazuje sílu modelu Octavia, který se oprávněně těší vysoké oblibě všech skupin zákazníků,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.
 
 „Nové vozy pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu přinesly již ve službě dopravních inspektorátů významné bezpečnostní a preventivní výsledky. Tato vozidla, financovaná z Fondu zábrany škod, jsou obměnou dosluhující techniky. V tomto roce se budeme zaměřovat také na to, aby byli dopravní policisté zejména na dopravně zatížených komunikacích co nejvíce viditelní,“ uvedl policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý.
 
Automobily Škoda jsou důležitou součástí vozového parku Policie České republiky již od roku 1993.