dassault syst?mes urychluje superelektromobil | Aktuality | autoweek.cz

Dassault Systèmes urychluje superelektromobil

Dassault Systèmes urychluje superelektromobil

24.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Sportovní supersportovní elektromobil od Rimac Automobili bude ještě rychlejší díky Dassault Systèmes.
Společnost Dassault Systèmes, 3DExperience Company, vedoucí producent v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), podpoří společnost Rimac Automobili, aby rozšířila své působení a stala se jednou z klíčových firem v automobilovém průmyslu vzhledem k nárůstu poptávky po elektromobilech.
 
Rimac Automobili využívá specializované oborové řešení Electro Mobility Accelerator, které umožňuje rychlé navrhování a vývoj vysoce výkonných elektromobilů, hnacích ústrojí a bateriových systémů. V případě Rimac Automobili půjde o příští generaci plně elektrických supersportovních vozů.
 
Řešení Electro Mobility Accelerator vychází z platformy 3DExperience od Dassault Systèmes a nabízí firmě Rimac Automobili digitální aplikace, které jí umožní zefektivnit provoz, rozšířit výrobní kapacitu a propojit pracovní sílu v 11 zemích. Týmy získají přístup k informacím v reálném čase a tím pádem i kompletní přehled o projektech, změnách a produktových datech ve všech částech vývoje. Mohou dříve odhalit a vyřešit problémy, opětovně využít data a také organizovat a připravovat složité výrobní procesy. Díky tomu může Rimac Automobili urychlit svůj kompletní vývoj vozů.
 
„Inteligentní a intuitivní digitální prostředí založená na spolupráci jsou inovativními laboratořemi, v nichž vzniknou nová zajímavá řešení pro automobilový průmysl. Platforma 3DExperience představuje škálovatelný a přizpůsobivý nástroj pro společnosti, které chtějí uspíšit svou evoluci od startupu po zavedené výrobce aut příští generace,“ uvedl Olivier Sappin, viceprezident divize Transportation & Mobility Industry v Dassault Systèmes.
 
„Specializované oborové řešení Electro Mobility Accelerator umožňuje rychlejší navrhování, simulace a spolupráci, což nám zlepší produktivitu a pomůže uspokojit požadavky zákazníků. Už delší dobu pracujeme na konkrétních projektech se SolidWorks a přáli jsme si, aby nás společnost Dassault Systèmes doprovázela rozšiřováním našeho byznysu. S pomocí digitální platformy můžeme propojit naše zdroje a schopnosti a díky tomu plně realizovat libovolné elektromobilové programy interně,“ řekl zakladatel a výkonný ředitel společnosti Rimac Automobili Mate Rimac.