porsche kupuje divizi obráběcích strojů firmy kuka | Aktuality | autoweek.cz

Porsche kupuje divizi obráběcích strojů firmy Kuka

Porsche kupuje divizi obráběcích strojů firmy Kuka

24.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Porsche koupilo divizi obráběcích nástrojů od výrobce průmyslových robotů Kuka Systems, aby zvýšilo výrobu sportovních vozů při stále rozsáhlejším používání odlehčených materiálů.
Automobilka Porsche získala do svého vlastnictví výrobce nářadí a obráběcích strojů Kuka Systems a vytvoří z ní společnost Porsche Werkzeugbau - samozřejmě pokud dostane souhlas protikartelového úřadu. Transakce podle důvěrného zdroje přijde automobilku Porsche, která je ve vlastnictví Volkswagenu, na částku mezi 10 až 25 miliony eur. Obě společnosti o koupi žádné další podrobnosti neuvedly. Divize firmy Kuka zaměstnává ve dvou továrnách v Německu ve Schwarzenbergu a na Slovensku v Dubnici více než 600 pracovníků.
 
Porsche a další automobilky ve stále větší míře používají hliník, uhlíková vlákna a další lehké materiály, což jim má pomoci při splnění přísných emisních limitů pro CO2 u jejich vozů v Evropě, Číně a dalších regionech. Převzetí společnosti Kuka Systems poskytne automobilce Porsche nové odborné znalosti při výrobě speciálních strojů pro řezání a tváření hliníku i dalších materiálů.