den bezpečnosti silničního provozu navštívil michael schumacher | Aktuality | autoweek.cz

Den bezpečnosti silničního provozu navštívil Michael Schumacher

Den bezpečnosti silničního provozu navštívil Michael Schumacher

29.06.2012 | Rybecká Ivana | Aktuality

Ve čtvrtek 28. června 2012 se na Václavském náměstí v Praze se s podporou partnerů akce, společností ČSOB Leasing a ČKD Group, uskutečnil Den bezpečnosti silničního provozu (Road Safety Day). Jeho pořadatelem byl Ústřední automotoklub (ÚAMK).

Den bezpečnosti silničního provozu se uskutečnila v rámci Konference FIA, která se koná v Praze. Již od 9.30 hodin byla pro jeho návštěvníky připravena skutečně lákavá nabídka. Mohli si kupříkladu vyzkoušet originální simulátory nárazu ÚAMK, které je možná přesvědčily o tom, jak důležité je používat během jízdy bezpečnostní pásy. Zároveň se jim naskýtala šance usednout do trenažeru a alespoň na chvilku zakusit pocity pilota formule 1. Velký zájem poutaly rovněž ukázky činnosti složek Integrovaného záchranného systému, tj. hasičů, policistů a zdravotníků. Průběžně probíhaly četné soutěže pro malé i velké, v provozu bylo také dětské dopravní hřiště.

Celá akce vyvrcholila v 16 hodin. K přítomným promluvili prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček, prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt, ministr dopravy ČR Mgr. Pavel Dobeš, policejní prezident Mgr. plk. Petr Lessy, primátor hlavního města Prahy doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, arcibiskup pražský a primas český Msg. Dominik kardinál Duka a patrně nejslavnější automobilový závodník všech dob Michael Schumacher. Sedminásobný mistr světa formule 1 se pozdravil se svými početnými fanoušky, aby následně spolu s Jeanem Todtem a JUDr. Oldřichem Vaníčkem usedl do simulátoru nárazu. Na následné tiskové konferenci opět poukázal na fakt, že i několik sekund, které věnujeme vlastní bezpečnosti před započetím jízdy, může hrát značnou roli. "Nemůže se stát, že bych odjel nepřipoután. Je to už takový automatismus. Pokud bych pásy nepoužil, cítil bych se jako nahý," uvedl doslova. Současně vyjádřil své trvalé odhodlání i nadále podporovat aktivity FIA, usilující o snížení počtu a následků dopravních nehod. Na závěr mu JUDr. Vaníček předal dar - trofej Zlatý volant, jež mu byla mimořádně udělena jako vůbec prvnímu cizinci v historii.