sportovní zimní pneumatiky dunlop sp wintersport 4d | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D

Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D

10.09.2011 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost Dunlop uvedla na český trh svou nejnovější vysoce výkonnou zimní pneumatiku Dunlop SP WinterSport 4D.

Zimní pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D přináší řadu inovativních technologií vytvořených tak, aby zvyšovaly bezpečnost a zaručily větší odezvu od vozovky, což řidiči dodává jistotu za jakéhokoli zimního počasí. Její název je odvozen od nového lamelového systému 4D.

Ředitel vývoje pneumatik pro zákazníky Bernd Loewenhaupt použitou technologii vysvětluje: "Lamela je ultratenká drážka v běhounu, která zlepšuje trakci a přilnavost. Ve srovnání s její předchůdkyní jsme u nové pneumatiky zkombinovali náš systém 3D lamel s novou příčnou lamelou a vytvořili mikroblok, který umožňuje lepší rozložení tlaku na vozovce. U pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D jsme přidali příčnou lamelu. Ta poskytuje další hranu v bočním směru, což zlepšuje boční vedení. Kombinace obou (systém lamel 4D) vytváří nezávislý mikroblok, který umožňuje lepší rozložení tlaku v kontaktu s vozovkou přispívající k optimálnějším jízdním vlastnostem na sněhu a adhezi při zatáčení."

Nové 3D lamely na běhounu pneumatiky zvyšují celkový počet lamel, a tudíž i hran v kontaktu s vozovkou, což zvyšuje výkonnost při brzdění i zrychlování. Otevření lamely je dáno silou záběru. Čím vyšší je síla záběru po obvodu pneumatiky, tím větší je otevření. Deformace běhounových bloků je však omezována inovativním systémem vzájemně uzamykatelných 3D lamel.

Nová pneumatika SP WinterSport 4D má na vnitřní straně bloků vroubky podobné zubům u pily, což zvyšuje výkon při brzdění v hlubokém sněhu. Na ledě je výkon pneumatiky Dunlop zvýšen díky směsi obsahující funkcionalizované polymery, které eliminují tuhnutí směsi za nižších teplot.

Pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D podává vynikající výkony nejen na sněhu. Aby nová pneumatika obstála rovněž mokru, nabízí kombinaci unikátního směrového dezénu běhounu a dynamické běhounové směsi. Běhounová směs je vytvořena tak, aby odváděla vodu rychle a efektivně tím, že v drážkách běhounu eliminuje turbulence. Funkcionalizované polymery ve směsi poskytují optimální dynamickou tuhost potřebnou při různých teplotách. Tyto aktivní složky zajišťují, že pneumatika poskytuje prvotřídní přilnavost na mokré vozovce, aniž by musela dělat kompromisy při výkonech na sněhu.

K dosažení vysoké úrovně odezvy při řízení využívá pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D systém vzájemně uzamykatelných lamel. Při brzdění a za náročných podmínek během zatáčení se bloky vzájemně uzamknou, takže poskytují podobnou odezvu při řízení a brzdění jako letní pneumatika na suchém povrchu.

Společnost Dunlop u pneumatiky SP WinterSport 4D zlepšila valivý odpor o 11 % ve srovnání s její předchůdkyní - částečně díky funkcionalizovaným polymerům v nové běhounové směsi, které snižují valivý odpor a zároveň zvyšují výkon za mokra a na sněhu. To v kombinaci s menší hmotností znamená, že pneumatika potřebuje méně výkonu motoru k překonání valivého odporu.

Pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D je dostupná ve 31 variantách rozměrů, od 195/65R16 do 255/35R19, čímž pokrývá více než osm z deseti vozidel na trhu pneumatik s vysokým výkonem.

 

  • Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D
  • Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D
  • Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D
  • Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D
  • Sportovní zimní pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D