čas na čaj | Autoservis | autoweek.cz

Čas na čaj

Čas na čaj

29.01.2011 | | Autoservis

Od konce ledna 2011 je na čerpacích stanicích OMV s občerstvením VIVA v nabídce osm nových variací čajů nejvyšší kvality. Lze si jej vzít i s sebou v nových šálcích se speciálním patentovaným víčkem, které vám umožní vychutnat si váš čaj na cestách pohodlně.

Nová řada čajů VIVA obsahuje osm nových lahodných variací nejlepší kvality - požitek ocení nejen milovníci čaje. Všechny druhy čajů jsou nabízeny také s sebou v šálku se speciálním patentovaným víčkem, které používá exkluzivně pouze síť čerpacích stanic OMV s občerstvením VIVA.

Čaj je velmi oblíbeným nápojem, a proto VIVA přichází s nabídkou nových, vysoce kvalitních čajů. "Nová řada VIVA čajů je výborným doplňkem světa požitku VIVA," říká Zsolt Müller, ředitel sítě čerpacích stanic OMV v České republice, Slovensku a Maďarsku a doplňuje:  "Přestávka na čaj ve VIVA je ideální během únavné jízdy pro naše časově vytížené zákazníky, kteří jsou stále na cestách, a kteří si tak nyní mohou vychutnat šálek čaje v klidu gastra nebo restaurace VIVA. Přestávka na čaj nabízí zákazníkům možnost si odpočinout a doslova nabít baterie."

Osm způsobů, jak si užít čaje VIVA

Pokud se rozhodnete si udělat přestávku na čaj u VIVA, budete si moci vybrat z osmi různých druhů čajů intenzivních chutí od černých, přes bylinkové až po ovocné. Nabídka zahrnuje: English Breakfast, Earl Grey, zelený čaj Sencha, dále heřmánkový, mátový a malinový čaj, bylinný relaxační čaj (harmonický mix Rooibosu a meduňky) a exotický Chai. Rooibos pochází z fermentovaných lístků rostliny Asphalatus linearis původem z Jižní Afriky a neobsahuje kofein. Chai je tradičně černý čaj v kombinaci s různými druhy koření, jako například kardamomem, skořicí, zázvorem a hřebíčkem. Podporuje vnitřní čistotu, a také vám pomůže se uvolnit.

Obnovení sil a relax

Kromě výjimečného aroma, černé a zelené čaje mají řadu prospěšných účinků na tělo i duši. Hlavní účinné látky čaje jsou kofein a teniny, a v závislosti na době louhování mohou mít dvě rozdílné reakce na tělo: povzbudí unavené tělo a navodí klid a pohodu u lidí pod vlivem stresu. Pozitivní účinky mají také minerály, vitaminy a polyfenoly, které mohou působit jako prevence civilizačních chorob. Přírodní čaje mohou také zmírnit nebo vyrovnat působení stresové zátěže způsobené dnešním životním stylem.

Užijte si šálek horkého čaje i na cestách

Nyní si můžete šálek delikátního čaje vychutnat i na cestách, protože všech osm nových čajů VIVA je k dispozici také ve dvoustěnném termošálku se speciálním patentovaným víčkem.

Nové exkluzivní šálky umožňují bezpečnou manipulaci bez hrozby rozlití. Dříve vítězila káva před čajem, protože odpadala obtížná manipulace s čajovým sáčkem, který musel být z čaje po několika minutách vyjmut. Nový systém umožňuje ponechat čajový sáček ve vodě, tak dlouho, jak to každý má rád, a poté sáček pohodlně vytáhnout z horké vody pomocí klapky, která je integrována uvnitř víčka. Sáček čaje je tak uložen do speciální přihrádky ve víčku. Jakmile šálek s čajem vypijete, můžete kelímek společně se sáčkem snadno vyhodit. Šálky se speciálními patentovanými víčky jsou exkluzivně k dispozici na všech čerpacích stanicích OMV s VIVA v celé ČR.

"Abychom mohli nabídnout nejvyšší kvalitu, používáme pro našich osm nových druhů čaje jen ty nejkvalitnější čajové lístky. Každý sáček čaje je samostatně zataven v průhledném nylonovém sáčku, odolnému proti náhodnému roztržení, aby bylo zachováno aroma," říká Műller.

V zimním období však občerstvovací stanice VIVA neopomíjí ani příznivce kávy a horké čokolády. Pro kávové speciality používá VIVA pouze kávová zrna odrůdy Arabica. Kvalitní kávovary WMF z ní dokáží vyrobit výborné espreso, cappuccino, latte macchiato a další kávové variace.