dkv nabízí levnou naftu dopravcům i živnostníkům | Aktuality | autoweek.cz

DKV nabízí levnou naftu dopravcům i živnostníkům

DKV nabízí levnou naftu dopravcům i živnostníkům

07.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

DKV vytvořila síť více než 500 čerpacích stanic s cenově výhodným tankováním naft. Ceny jsou jednotné v celé síti dodavatele a platné po celý týden. V nové síti ušetří velké firmy i majitelé jedné dodávky.
Společnost DKV Euro Service, přední evropský poskytovatel služeb pro dopravce, představila v České republice speciální síť čerpacích stanic různých značek, u nichž nabízí dopravním firmám i drobným podnikatelům výrazné úspory při platbách kartou DKV. Podle Ondřeje Pavlíka, výkonného ředitele české a slovenské pobočky, může majitel dodávky se vznětovým motorem ušetřit více než 12 000 Kč, v případě kamionu dokonce zhruba 60 000 Kč ročně (jde o orientační úspory při tankování v síti výhodných čerpacích stanic ve srovnání s průměrnou cenou nafty udávanou ČSÚ při počtu ujetých kilometrů u dodávkového vozu 8000 km a kamionu 10 000 km měsíčně). Vytvořením nové sítě společnost DKV reaguje na stále rostoucí poptávku po levném tankování.
 
„Po zavedení spotřební daně v roce 2010 přesunuli dopravci tankování ve velké míře za hranice. Tato situace se změnila kolem roku 2015, poté co začala být kvalita paliva vnímána díky pravidelným kontrolám ČOI kladně. Od té doby vidíme v České republice rostoucí tankování u těch nejlevnějších čerpacích stanic,“ říká O. Pavlík.
 
Karta DKV je v České republice akceptována u téměř tisícovky pump, z toho do sítě pro výhodné tankování je jich zahrnuto více než 500. Jedná se o čerpací stanice, u kterých je buď primárně nízká cena nebo možnost tankování za nižší ceny než stojanové. DKV tímto vychází vstříc majitelům flotil i jednotlivých užitkových vozidel, kteří chtějí mít své náklady pod kontrolou a výdaje si předem plánovat. Síť zahrnuje značky Tank ONO, MOL, Free1 GAS, EuroOil a JAPO. Aktuální ceny jsou pravidelně zveřejňovány na stránkách DKV. Bližší informace k síti na webu www.usetrizanaftu.cz
 
Kvalitu paliva průběžně kontroluje Česká obchodní inspekce. Tankování u těchto stanic je zcela bezpečné. Potvrzuje to poslední kontrola ČOI ze září 2017, která odebrala 216 vzorků na celém území ČR a nenašla ani jednu čerpací stanici, kde by nafta nevyhověla jakostním požadavkům.
 
„Snažíme se především o spolupráci s řetězci, kde máme pro naše zákazníky výhodnou jednotnou cenu garantovanou na týden dopředu. Na dalším rozšiřování sítě usilovně pracujeme,“ vysvětluje Ondřej Pavlík.