dva koncepty na bázi škoda citigo | Aktuality | autoweek.cz

Dva koncepty na bázi Škoda Citigo

Dva koncepty na bázi Škoda Citigo

15.05.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Design na 31. srazu Volkswagen GTI u jezera Wörthersee poprvé představí studii Škoda Citigo Rallye a Citigo DJ Car. Přidají se k řadě konceptů na bázi Volkswagenu up!

Škoda Auto na celosvětově největším setkání fanoušků tuningu vozů koncernu Volkswagen představí zajímavé studie - Škoda Citigo Rally a Škoda Citigo DJ Car.
Malá rakouská obec Reifnitz je tradičním místem setkání tuningových nadšenců - letos už po jednatřicáté. Diváckým magnetem na stánku značky Škoda v Reifnitz budou při tuningovém setkání u Wörthersee kreace na bázi nového modelu Škoda Citigo.
Design modelu Škoda Citigo Rally čerpá z dynamiky soutěžních vozů Škoda. Při pohledu zpředu vůz zaujme masivním předním nárazníkem a spoilerem s velkoryse pojatým nasávacím otvorem. Zádi vozu dominuje centrálně umístěna koncovka výfuku a přítlačné křídlo, které navazuje na linii střechy. Stabilitu a přesvědčivou trakci slibují nízkoprofilové pneumatiky na kovaných 18" kolech.
Překvapení si Škoda připravila pro večerní koncert pro několik tisíc fanoušků taneční hudby na centrálním pódiu koncertního areálu. Hudbu reprodukovanou v soundsystemu o výkonu téměř 100 000 W bude DJ míchat ve voze Škoda Citigo DJ Car navrženém designovým týmem značky Škoda pro show na břehu jezera Wörthersee. Jeho záď se za B-sloupky rozšiřuje, aby uvnitř vozu vzniklo otevřené pódium pro DJ.
Dvojicí konceptů na bázi modelu Citigo se tak i Škoda přidává k Volkswagenu, který rovněž své mini up! proměňuje v řadu koncepčních vozidel, z nichž některé se odlišují jen výbavou, ale jiné znamenají zásadní změny vzhledu vozu.