samsung plánuje obrovské investice do automobilového průmyslu | Aktuality | autoweek.cz

Samsung plánuje obrovské investice do automobilového průmyslu

Samsung plánuje obrovské investice do automobilového průmyslu

09.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Korejská společnost Samsung plánuje investice do budoucích technologií, jako jsou umělá inteligence, autonomní řízení a sítě 5G. Šokující na tom je ale výše plánovaných investic.
Jihokorejská technologická skupina Samsung se chce zaměřit na rozvíjející se odvětví jako jsou umělá inteligence, technologie pro autonomní řízení, sítě pro pátou generaci mobilních komunikací (5G) a elektronických systémů pro auta. V příštích třech letech plánuje vynaložit do těchto oblastí 22 miliard. Jde o součást tříletého investičního plánu, během něhož chce skupina Samsung vynaložit 138 miliard dolarů pro vybudování nového směřování společnosti a vytvoření nových zdrojů zisku.
 
Samsung usiluje o to, aby se stal „vedoucí silou v budování a stimulace ekosystému inovativních společností pro digitální ekonomiku.“ Investice budou realizovány různými společnostmi koncernu Samsung, především společností Samsung Electronics.
 
Cílem programu je současně i revitalizace domácí ekonomiky v Jižní Koreji, uvedl Samsung. Proto se má 72 % plánovaných investic uskutečnit v Jižní Koreji. Očekává se, že bude vytvořeno celkem 40 000 nových pracovních míst, a to i mimo společnost Samsung, především v oblasti vývoje a výroby čipů a zobrazovacích technologií.
 
Samsung hledá řešení při ochlazování se trhu s chytrými telefony. Současně musí čelit skutečnosti, že jeho významní zákazníci, jako je Apple, hledají cesty jak se zbavit závislosti na společnosti Samsung jako dodavatele.
 
Pro porovnání - v nejbližších pěti letech Ford plánuje do vývoje autonomního řízení investovat 4 miliardy USD, GM 3 miliardy USD a Toyota 2 miliardy. VW uvádí plán investic do autonomního řízení a elektromobility ve výši 40 miliard dolarů.