do čela technického vývoje škoda auto christian strube | Aktuality | autoweek.cz

Do čela Technického vývoje Škoda Auto Christian Strube

Do čela Technického vývoje Škoda Auto Christian Strube

11.12.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dosavadní člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje Dr. Frank Welsch převzal vedení Technického vývoje značky Volkswagen. Jeho nástupcem se stal Christian Strube, který byl dosud vedoucím vývoje karoserie značky Volkswagen.
S účinností od 1. prosince 2015 převzal Christian Strube (52) v představenstvu společnosti Škoda Auto zodpovědnost za oblast Technického vývoje. V této funkci vystřídal Dr. Franka Welsche (51), který nyní řídí Technický vývoj značky Volkswagen.
 
​V osobě Christiana Strubeho získává Technický vývoj automobilky Škoda zkušeného inženýra. Strube vystudoval obor Lodní technika na vysoké škole ve Flensburgu. Roku 1991 zahájil svou kariéru v koncernu Volkswagen. Po několika letech práce v oblasti Technického vývoje koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu převzal různé vedoucí funkce v Německu i v zahraničí. Mimo jiné byl vedoucím vývoje karoserií a vnitřních výbav společnosti Volkswagen de Mexico. Od 1. září 2012 se stal vedoucím vývoje karoserií značky Volkswagen.
 
Dr. Frank Welsch převzal 1. prosince 2015 vedení Technického vývoje značky Volkswagen.