do evropy přišly první vozy honda clarity fuel cell | Aktuality | autoweek.cz

Do Evropy přišly první vozy Honda Clarity Fuel Cell

Do Evropy přišly první vozy Honda Clarity Fuel Cell

06.12.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do Evropy byly dovezeny první vozy Honda Clarity Fuel Cell pro demonstrační program EU HyFIVE (Hydrogen for Innovative Vehicles), který má propagovat vozidla s palivovými články. Vozy jsou určeny zákazníkům v Londýně a Kodani.
Do Evropy dorazilo prvních šest bezemisních vozů Honda Clarity Fuel Cell. Budou předány zákazníkům v Londýně a Kodani v rámci demonstračního projektu HyFIVE (Hydrogen for Innovative Vehicles), který je částečně financován společným podnikem FCHJU (Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking).
 
Nový model Clarity Fuel Cell je první sedan, u něhož je palivový článek umístěn pod kapotou, takže v kabině je dostatek prostoru pro pět cestujících. Při testu americké agentury EPA (Environment Protection Agency) byl tomuto vozidlu naměřen dojezd 589 km.
 
Thomas Brachmann, hlavní projektový inženýr společnosti Honda Research and Development a vedoucí programu Honda Clarity Fuel Cell v Evropě, uvedl: Společnost Honda má za sebou více než 30 let výzkumu a vývoje. Nástup těchto vozů v Evropě a účast společnosti Honda v programu HyFIVE jsou dalšími kroky k naplnění vize společnosti o plné komercializaci této technologie.
 
Cílem projektu HyFIVE je propagovat vozidla s palivovými články a podporovat budování infrastruktury v celé Evropě. Po dokončení projektu bude 185 vozů s palivovými články od pěti výrobců v užívání soukromých a firemních zákazníků v Rakousku, Dánsku, Německu, Itálii, Švédsku a Velké Británii.