dobíjecí stanice budoucnosti | Aktuality | autoweek.cz

Dobíjecí stanice budoucnosti

Dobíjecí stanice budoucnosti

10.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nissan spolupracuje se světoznámými architekty Foster+Partners na podobě dobíjecích stanic budoucnosti. Koncept zkoumá, jak elektromobilita ovlivní  v budoucnosti její design. Projekt byl prezentován na autosalonu v Ženevě.
Vize společnosti Nissan o čistším, bezpečnějším a uživatelsky přívětivějším prostředí na silnicích učinila další významný krok, když byl představen projekt vývoje dobíjecích stanic budoucnosti. Nissan na projektu úzce spolupracuje s nejvěhlasnějšími architekty světa - společností Foster + Partners. Projekt dal dohromady dvě značky proslavené inovativním a odvážným designem a touhou měnit konvence.
 
Nissan si jako největší výrobce elektromobilů na světě uvědomuje, že budoucí infrastruktura doplňování energie k pohonu vozidel představuje ideální příležitost k inovativnímu pojetí integrace a zapojení do místního prostředí. Pro moderní komunity tak může představovat energetický a sociální uzel.
 
Koncept těží z výhod, které přináší ekosystém chytrých elektromobilů - nejen ve smyslu mobility, ale také plného využívání potenciálu ukládání energie do akumulátorů a systémů propojení elektromobilu a sítí. Dnes žije 54 % světové populace ve městech a v roce 2050 už to bude 70 %. Proto je nezbytné vytvářet infrastrukturu umožňující další růst včetně hledání alternativních zdrojů elektrické energie. V roce 2050 by už všechny zdroje elektrické energie měly být obnovitelné a nezatěžující životní prostředí.
 
Nissan a Foster + Partners první výsledky své spolupráce představili na dvouminutovém videu, v němž se pohybují vozidla Nissan Leaf a IDS Concept. Vizionářská koncepce vychází z projektu Nissanu Intelligent Mobility, v němž se propojuje svět bezemisních vozidel se světem technologií autonomní jízdy.
 
Hlavní projektant společnosti Foster + Partners David Nelson konstatoval: „Záměrem naší spolupráce se společností Nissan je poukázat na rozsah výzev, kterým čelíme při rozvoji našich měst, aby se dokázaly vyrovnat s růstem. Nové technologie, alternativní pohonné hmoty a měnící se trendy v naší společnosti mají obrovský dopad na to, jak se pohybujeme. Je evidentní, že elektromobily budou významným prvkem městského prostředí. To představuje vzrušující příležitost k přepracování pojetí dobíjecích stanic pro budoucí generace s novým a špičkovým designem dovolujícím elektromobilům hrát mnohem významnější roli v našich městech a sídlech. Nissan, jakožto lídr na trhu s elektromobily, nám poskytuje neocenitelné poznatky o tom, jak se budou motoristé budoucnosti chovat v zastavěném prostředí."
 
Ředitel společnosti Nissan pro elektromobily k tomu říká Jean-Pierre Diernaz: „Náš současný model infrastruktury doplňování pohonných hmot je již zastaralý a čeká jej nejistá budoucnost jestliže se rychle nepřizpůsobí tak, aby podporoval měnící se potřeby zákazníků. Do roku 2020 bude na silnicích skoro milion elektromobilů. Je tedy naprosto nezbytné, aby pro ně existovala infrastruktura adekvátní tomuto růstu."
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti
  • Dobíjecí stanice budoucnosti