dodo a škoda auto digilab budují platformu pro dobrovolníky | Aktuality | autoweek.cz

DoDo a Škoda Auto DigiLab budují platformu pro dobrovolníky

DoDo a Škoda Auto DigiLab budují platformu pro dobrovolníky

21.03.2020 | | Aktuality

Startup DoDo spouští logistickou platformu pro sdružování a koordinaci dobrovolníků. Vozový park na platformě HoppyGo propůjčí i iniciativa #SKODAAUTOPomaha. Prvními zapojenými projekty jsou Nesnězeno.cz a eRecept.cz.
Logistický startup DoDo spouští logistickou platformu #DoDobrovolník pro nábor a koordinaci dobrovolníků, kteří se aktuálně chtějí zapojit do distribuce charitativního či potřebného zboží včetně zdravotnického materiálu, nákupů či třeba hotových jídel. Do projektu se zapojuje i Škoda Auto DigiLab se skútry BeRider a P2P carsharingem HoppyGo.
 
Na portálu https://dodobrovolnik.cz/ pro nábor dobrovolníků se mohou přihlásit jak dodavatelé potřebného jídla, zboží či materiálu, tak i dobrovolní kurýři. O zapojení zájemců se postará koordinátor z DoDo. Dobrovolníkům bude následně poskytnut potřebný zácvik, přístup do aplikace pro kurýry i ochranné prostředky.
 
DoDo efektivně koordinuje rozvážky zboží po městě a díky pokročilému systému pro plánování bude schopen koordinovat kurýry z řad dobrovolníků které doplní profesionální kurýři DoDo. Systém DoDo se postará rovněž o přidělování volných dopravních prostředků jednotlivým kurýrům.
 
Kromě komunikační infrastruktury a koordinace všech rozvážek DoDo projektu propůjčí zároveň část svého vozového parku. Kromě toho se o navýšení kapacity postará také iniciativa domácí automobilky #SKODAAUTOpomaha. Díky ní budou dobrovolní kurýři moci využívat flotilu elektrických skútry BeRider či auta z carsharingu HoppyGo, která majitelé na peer-to-peer platformě dobrovolníkům ochotně propůjčují. HoppyGo vozy pro bezpečné využívání nechává dezinfikovat ozónem a dalšími čistícími prostředky v preventivní stanici, kterou si startup zřídil v Holešovicích.
 
K využívání vozů služeb BeRider a HoppyGo dobrovolníkům stačí řidičské oprávnění a souhlas s všeobecnými podmínkami daných služeb. Lidé se mohou zapojit i s vlastními dopravními prostředky, přičemž program #DoDobrovolník jim následně proplatí náklady na pohonné hmoty.
 
Jedním z prvních partnerů projektu je projekt Nesnězeno, se nímž DoDo zajistí distribuci jídel z restaurací, které mají aktuálně volné kapacity pro jejich přípravu. Nesnězeno jim v rámci zapojení do projektu zdarma poskytuje prodejní kanál a přístup ke 100 000 uživatelům, kteří mají možnost objednat si jídlo online. Zapojila se i služba Pilulka.cz se službou eRecept.cz, která díky spolupráci s DoDo umožní distribuovat léky potřebným, lidem v domácí karanténě či třeba těm, kteří by v zájmu vlastní bezpečnosti v tuto dobu neměli vycházet z domu. Rozjednána jsou i partnerství z dalších odvětví, jako je rozvoz hotových jídel, ostatních potravin či zdravotních pomůcek.
 
Dobrovolníci se do projektu mohou zapojovat na webu: https://dodobrovolnik.cz/