domácí premiéra škody kodiaq | Aktuality | autoweek.cz

Domácí premiéra Škody Kodiaq

Domácí premiéra Škody Kodiaq

24.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka Škoda je již popáté hlavním sponzorem Designbloku. Nové SUV Škoda Kodiaq bude od 27. října k vidění před Průmyslovým palácem na Výstavišti v Praze-Holešovicích a jako bílá skulptura v centru Prahy. K vidění bude i studie Škoda VisionS v instalaci s křišťálem z Lasvitu.
První velké SUV značky Škoda Kodiaq se od čtvrtka 27. října 2016 poprvé představí české veřejnosti v rámci prestižní přehlídky designu Designblok16. Letos popáté v řadě je automobilka hlavním partnerem této pražské přehlídky designu a módy.
 
​Přehlídku, která začíná ve čtvrtek 27. října 2016, ozdobí na holešovickém výstavišti nový model Škoda Kodiaq, který bude umístěn v mobilním showroomu mladoboleslavské automobilky na volném prostranství před Průmyslovým palácem. Vůz bude volně přístupný i bez zakoupení vstupenky.
 
V rámci Designbloku16 bude mít Škoda Design i vlastní samostatnou expozici v centru Prahy. V ulici Na Příkopě bude instalována bílá socha Škoda Kodiaq spolu s velkým zářícím křišťálem, který rozehraje, zejména v nočních hodinách, efektní představení světel a stínů.
 
V Průmyslovém paláci mohou návštěvníci navíc obdivovat unikátní instalaci, jejíž součástí bude designová studie Škoda VisionS společně s křišťálovým lustrem světoznámého designéra Arika Levyho od firmy Lasvit. Právě ta realizovala ruční výrobu broušených křišťálových komponent, které zdobí interiér i exteriér designové studie VisionS, která předznamenala podobu modelu Kodiaq. V minulosti vyráběl Lasvit skleněné prvky i pro koncepty VisionD a VisionC  nebo trofeje pro cyklistický závod Tour de France, jehož je Škoda Auto dlouholetým oficiálním partnerem.
 
Škoda Design centrum, které vede Jozef Kabaň, je největším domácím designovým studiem a řadí se ke špičce v oboru průmyslového designu ve střední a východní Evropě. Zaměstnává více než sto designérů 25 národností. Pod vedením Jozefa Kabaně vznikl nový, výrazný designový jazyk značky Škoda. Čisté, ostré linie lemují dynamicky tvarované plochy, hra světla a stínu vytváří nečekané efekty. Prvním modelem, který vycházel z tohoto designového směru, byla Škoda Superb. Novým modelem Škoda Kodiaq vstupuje nový designový jazyk do segmentu SUV.
  • Domácí premiéra Škody Kodiaq
  • Domácí premiéra Škody Kodiaq
  • Domácí premiéra Škody Kodiaq
  • Domácí premiéra Škody Kodiaq