doplnění modelové řady range rover | Aktuality | autoweek.cz

Doplnění modelové řady Range Rover

Doplnění modelové řady Range Rover

18.02.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Range Rover je možné objednat jako vrcholný model SV a také s plug-in hybridním pohonem.
Land Rover představil kompletní nabídku motorizací nové generace modelu Range Rover včetně moderních plug-in hybridních variant a exkluzivního provedení Range Rover SV. Nový Range Rover se stane prvním sériově vyráběným elektromobilem značky Land Rover Plně elektricky poháněná verze bude uvedena v roce 2024.
 
Range Rover PHEV
Range Rover PHEV je dostupný ve dvou výkonových variantách: P440e přichází na trh s předběžnou cenou od 3 543 317 Kč, základní cena P510e startuje od 3 973 864 Kč. Díky kombinaci 38 kWh akumulátoru, trakčnímu elektromotoru 105 kW a šestiválci Ingenium 3,0 l zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 s.
 
Plug-in hybridní modely (PHEV) Range Rover P510e a P440e poskytují podle standardu WLTP elektrický dojezd až 113 km. V reálném světě tyto hodnoty znamenají elektrický dojezd zhruba 88 km. Toto zvýšení dojezdu přináší typickým majitelům modelu Range Rover možnost podniknout 75 % cest výhradně v čistě elektrickém režimu. Range Rover PHEV umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem výkonem až 50 kW. Akumulátory se tak nabijí na 80 % kapacity za méně než hodinu.
 
Range Rover SV
Vrcholem modelové řady Range Rover je verze SV, která představuje kombinaci luxusu a personalizace od specialistů divize Special Vehicle Operations. Specifickou vzhled mu dodávají unikátní podoba přední nárazník a masky chladiče s dalšími doplňky.
 
Range Rover SV je možné objednat jak se standardním rozvorem náprav (SWB), tak s prodlouženým (LWB). Nabídka motorizací zahrnuje plug-in hybrid P510e o výkonu 375 kW (510 k - pouze pro SWB), turbodiesel D350 a dvojnásobně přeplňovaný motor V8/390 kW (530 k). Range Rover SV vybavený tímto motorem dosahuje maximální rychlost 260 km/h.
 
Zájemci o Range Rover s prodlouženým rozvorem náprav mohou u verze SV zvolit čtyřmístné uspořádání interiéru Signature Suite představující absolutní vrchol interiérů dostupných pro Range Rover SV. Range Rover SV je dostupný také s dvojicí obrazovek 13,1“ palce pro cestující na zadních sedadlech.
 
Základní předběžná cena nového Range Roveru SV startuje od 4 963 318 Kč.

  • Doplnění modelové řady Range Rover
  • Doplnění modelové řady Range Rover
  • Doplnění modelové řady Range Rover
  • Doplnění modelové řady Range Rover
  • Doplnění modelové řady Range Rover