dostane renault thalia nástupce? | Aktuality | autoweek.cz

Dostane Renault Thalia nástupce?

Dostane Renault Thalia nástupce?

01.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Istanbulu Renault představil novou podobu modelu Symbol, který se u nás velmi dobře prodává pod jménem Thalia. Jeho stávající podoba je držitelem ocenění AutoBest 2009.

 

Renault oživil vzhled svého malého velmi úspěšného sedanu, modernizoval nabídku motorů a rozšířil jeho výbavu. V nové podobě má Symbol/Thalia všechny předpoklady pokračovat v úspěšném prodeji. Podle šéfa projektu Evrima Gouillou se tak tento vůz posouvá více k vyšší kategorii.

Na první pohled zaujme použití stylistických prvků obvyklých u jiných modelů značky, především zvětšené logo dominující přídi. Ta nejdůležitější změna se ale ukrývá pod karoserií. Zatímco dosud byl Symbol/Thalia odvozen ze druhé generace modelu Clio, nově se základem stává platforma B0, tedy Dacia Logan. Ta byla sice odvozena rovněž z Clia 2. generace, ale v mnoha ohledech se proměnila s cílem zjednodušit výrobu. Od Dacie se ale Renault Symbol odlišuje výrazně vyšší kvalitou zpracování. Renault pro model Symbol/Thalia rozšířil nabídku výbav i o multimediální systém Media Nav se 7" displejem nedávno uvedený u nové generace modelu Clio. Nechybí ani připojení USB a Bluetooth. V nabídce jsou rovněž tempomat a dělená zadní sedadla.

Nabídku pohonných jednotek rozšiřuje moderní zážehový tříválec TCe 90 o výkonu 66 kW (90 k) se spotřebou pouze 5,3 l/100 km a v nabídce jsou i turbodiesely 1,5 dCi 75 (55 kW) a dCi 90 (66 kW) se spotřebou 3,9 l/100 km.

Prodej nové generace Renaultu Symbol bude v Turecku zahájen počátkem roku 2013 a poté bude uveden na trhy zemí Maghrebu. Je pravděpodobné, že se tento model brzy objeví i u nás, protože zde je Thalia jedním z nejprodávanějších modelů značky Renault.

Renault Symbol/Thalia se vyrábí v turecké Burse.

  • Dostane Renault Thalia nástupce?
  • Dostane Renault Thalia nástupce?
  • Dostane Renault Thalia nástupce?
  • Dostane Renault Thalia nástupce?