druhé elektrické auto od vw id.4 je suv | Aktuality | autoweek.cz

Druhé elektrické auto od VW ID.4 je SUV

Druhé elektrické auto od VW ID.4 je SUV

05.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

VW pokračuje v rozšiřování své nabídky elektricky poháněných vozů - po sedanu ID.3 je na řadě SUV ID.4. Na trh má být uvedeno ještě letos. ID.4 má aerodynamický design, který pomáhá prodloužit jeho dojezd.
Volkswagen představil své druhé speciálně vyvinuté elektricky poháněné auto. Zatímco výroba kompaktního modelu ID.3 se ve Cvikově pomalu rozebíhá (i když pomaleji než se plánovalo, a to bez ohledu na to, jak dalece jsou pravdivé pověsti o problémech se softwarem) na autosalonu v Ženevě se mělo představit SUV ID.4. Jeho premiéra se nakonec uskutečnila jen na internetu.
 
ID.4 je, stejně jako ID.3, založen na modulární platformě pro elektromobily MEB (Modularer E-Antriebskasten). Je ovšem o půl třídy větší než kompaktní ID.3. Vstupuje do globálně rychle se rozvíjejícího segmentu kompaktních SUV. ID.4 se plánuje k uvedení do prodeje v Evropě v letošním roce. Má mnohem konvenčnější tvar než koncept ID Crozz 2017, z něhož vychází.
 
Zpočátku bude k dispozici pouze s pohonem zadních kol, ale později přijde také verze s pohonem všech kol. Pro nejvyšší verzi Volkswagen slibuje standardní dojezd více než 500 km. Vysokonapěťový akumulátor je umístěn blízko středu podvozku aby byla dosažena nižší poloha těžiště.
 
Vyšší střecha ID.3 umožňuje přepracovaný koncept zadních sedadel pro více pohodlí a prostoru pro nohy, což je častý předmět kritiky vozu ID.3, který je ve velikosti Golfu určen jen pro evropské zákazníky a nebude se prodávat v USA. ID.4 se naproti tomu bude prodávat v Evropě, Číně i USA a vyrábět se má na linkách ve Cvikově, čínském Antingu a v Tennessee v závodě Chattanooga.
 
S využitím platformy MEB VW Group plánuje do konce roku 2022 představit 27 elektricky poháněných vozů značek Volkswagen, Audi, Škoda a Seat a také Ford plánuje v roce 2023 nabídnout v Evropě nejméně jedno vozidlo na bázi platformy MEB.
 
  • Druhé elektrické auto od VW ID.4 je SUV
  • Druhé elektrické auto od VW ID.4 je SUV