druhý z řady elektrifikovaných vozů opel | Aktuality | autoweek.cz

Druhý z řady elektrifikovaných vozů Opel

Druhý z řady elektrifikovaných vozů Opel

05.06.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

V ulicích budou brzy jezdit elektrifikované vozy Opel. Spolu s modelem Corsa-e s plně elektrickým pohonem byla v Rüsselsheimu představena druhá novinka - poprvé spojující pohon spalovacím motorem a na elektřinu: Grandland X jako plug-in hybrid.
Druhým pilířem strategie elektrifikace značky Opel je Grandland X. ten bude poprvé k dispozici i jako plug-in hybrid. V tomto SUV s elegantním módním dvoubarevném lakování (za příplatek) je ve verzi Grandland X Hybrid4 zážehový motor 1,6 l s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním benzinu poskytující výkon 147 kW (200 k) podporovaný elektrickým pohonem.
 
Grandland X Hybrid4 využívá platformu PSA EMP2 stejně jako vozy Peugeot 3008, Citroën C5 Aircross a DS 7 Crossback.
 
Dva elektromotory s výkonem 80 kW (109 k) jsou napájeny lithio-ionovým akumulátorem s kapacitou 13,2 kWh, který postačí na ujetí 52 km při plně elektrickém pohonu. Přední elektromotor přenáší točivý moment přes osmistupňovou automatickou převodovku na přední kola spolu se spalovacím motorem. Druhý elektromotor je spolu s diferenciálem integrován do zadní nápravy, takže tento plug-in hybrid umožňuje i jízdu s pohonem všech kol. S největším točivým momentem systému 450 N.m navíc zaručuje velmi dynamické svezení. V Německu lze již Grandland X Hybrid4objednávat s cenou od 49 940 eur (1 285 000 Kč).
 
Budoucnost tedy i podle Opelu vypadá elektricky - jeho dva nové modely mají nepochybně potenciál oslovit kupující.