ds 3 crossback: restart značky ds | Aktuality | autoweek.cz

DS 3 Crossback: restart značky DS

DS 3 Crossback: restart značky DS

14.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Menší městské SUV DS 3 Crossback se představí na začátku října na pařížském autosalonu 2018. S jeho uvedením na trh se v ČR počítá v první polovině roku 2019. Prémiová značka skupiny PSA se postupně snaží o nový start s důrazem na oddělení od Citroënu.
Společnost DS Automobiles s vozem DS 3 Crossback otevírá novou kapitolu své historie. U vozu DS 3 Crossback se poprvé objevuje platforma nazvaná CMP (Common Modular Platform). Bude nabízen jak se spalovacími motory, tak také v plně elektricky poháněné podobě.
 
DS 3 Crossback patří mezi vozy druhé generace DS. Je dlouhý 412 cm. Objem zavazadlového prostoru je 350 l. Nabídne úzké světlomety DS Matrix LED Vision, kliky dveří zapuštěné v karosérii a automaticky se vysouvající v případě potřeby nebo zcela zdigitalizované místo řidiče.
 
DS 3 Crossback bude poháněn zážehovým motorem PureTech 114 kW (155 k) spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Ten doplňují dva další motory PureTech o výkonech 96 kW (130 k) a 74 kW (100 k) a dva turbodiesely o výkonu 96 kW (130 k) a 74 kW (100 k).
 
DS 3 Crossback bude od druhé poloviny roku 2019 nabízet i se 100% elektrickým pohonem s dojezdem 300 km (cyklus WLTP, norma 2019), což odpovídá 450 km podle NEDC. Elektrický pohon tvoří elektromotor s výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 N.m, systém rekuperace energie a lithio-ionový akumulátor 50 kWh. Vůz s ním dosáhne největší rychlost 150 km/h.
 
DS 3 Crossback chce oslovit především zákazníky, kteří vyhledávají nové technologie a touží po stylovém a současně dynamickém SUV. Kromě špičkové techniky jim nabídne i rozsáhlé možnosti personalizace vozu s pěti styly interiéru. Společně s francouzskou značkou Focal vznikl špičkový audio systém Electra, který tvoří 12 reproduktorů a zesilovač o výkonu 515 W pro dokonalý zvukový zážitek.
 
DS Drive Assist upravuje rychlost vozu podle auta jedoucího vepředu, působí na řízení, aby vůz vedl v jízdním pruhu, který si řidič zvolí, a přizpůsobí se jeho zvyklostem. Systém je použitelný do rychlosti 180 km/hod a řídí rychlost a dráhu jízdy místo řidiče.
 
Funkce DS Smart Access  jumožňuje otevřít a nastartovat prostřednictvím aplikace MyDS. Z hlediska aktivní bezpečnosti je k dispozici řada podpůrných prvků řízení: asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu nebo systém rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí.
 
Ve voze je velký dotykový displej 10,3", na který je možné duplikovat obsah telefonu či zobrazit on-line navigaci. Je umístěn v horní části palubní desky, aby bylo na informace co nejlépe vidět.   
 
DS 3 Crossback se bude vyrábět 30 km od Paříže v továrně v Poissy.
  • DS 3 Crossback: restart značky DS
  • DS 3 Crossback: restart značky DS
  • DS 3 Crossback: restart značky DS