ds automobiles předvede sportovní elektromobil | Aktuality | autoweek.cz

DS Automobiles předvede sportovní elektromobil

DS Automobiles předvede sportovní elektromobil

29.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Reprezentativní značka společnosti PSA/Peugeot-Citroen DS Automobiles připravila pro autosalon v Ženevě sportovní vůz s elektrickým pohonem DS E-Tense, který je další reakcí evropských automobilek na úspěch vozů Tesla.
Dvoumístný sportovní vůz DS E-Tense bude předveden na 1. března na autosalonu v Ženevě. Podle představitelů automobilky jde o testovací základ pro vývoj budoucích elektromobilů.
 
Vůz DS E-tense byl postaven na platformě z uhlíkových vláken a pohání jej elektromotor o výkonu 295 kW. Lithio-ionové akumulátory vozu jsou namontovány nízko v podvozku. Umožňují dojezd 310 km. Vůz dlouhý 472 cm má hmotnost 1800 kg.

Elektrická pohonná soustava byla vyvinuta v divizi DS Performance v Satory ve Francii, kde bylo vyvinuto i chlazení pro elektromotor a převodovku závodního monopostu DS Virgin Racing Teamu pro formuli E. Elektrická trakční ústrojí vozu E-Tense je zkušební základnou pro vývoj budoucí elektromobility.
 
Design E-Tense byl navržen ve středisku PSA ve Vélizy u Paříže jako ukázka rozvinutí designových prvků stávajících modelů DS. Zatímco přídi dominují LED světlomety s korálkovým efektem ze současných vozů, zadní světla jsou namontována na střeše jako připomínka Citroënu DS z roku 1955, ale současně i jako náznak toho, co bude k vidění na připravovaných modelech DS.
 
PSA uvedla, že přijde s plug-in hybridním vozem se zážehovým motorem v roce 2019. Už vloni šéfka Citroënu Linda Jacksonová oznámila, že PSA vytvořila obchodní jednotku pro podporu prodeje elektromobilů a plánuje spustit výrobu vozidel s elektrickým pohonem na základě platformy pro malá auta EMP-1 do roku 2020.
 
PSA oddělila DS od Citroënu v roce 2014 jako soupeře pro německé prémiové značky jako je Audi.
  • DS Automobiles předvede sportovní elektromobil
  • DS Automobiles předvede sportovní elektromobil
  • DS Automobiles předvede sportovní elektromobil