ds automobiles se stane 100% elektrickou značkou | Aktuality | autoweek.cz

DS Automobiles se stane 100% elektrickou značkou

DS Automobiles se stane 100% elektrickou značkou

30.08.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Z prémiové značky skupiny Stellantis DS Automobiles se stane 100% elektrická značka. Od roku 2024 budou všechny nové modely společnosti DS Automobiles výhradně elektrické. DS Automobiles v roce 2024 spustí první plně elektrický projekt skupiny Stellantis na nové platformě STLA Medium.
Značka DS, která vznikla v roce 2014, se hlásí se k odkazu vozu Citroën DS z roku 1955 a má ambice přenést tradice francouzského luxusu do automobilů. Od roku 2019 je celá její modelová řada elektrifikovaná. Všechny vozy DS se nabízejí ve verzích buď s plně elektrickým pohonem, jako DS 3 Crossback E-Tense, nebo plug-in hybridním, jako DS 4 E-Tense, DS 7 Crossback E-Tense a DS 9 E-Tense.
 
Elektrifikace je pro společnost DS Automobiles od jejího založení středobodem strategie. V roce 2020 se značka DS Automobiles díky své elektrifikované nabídce (30 % registrací) postavila v Evropě do čela značek nabízejících různé druhy pohonů s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 (83,1 g/km).
 
Od roku 2024 rozšíří DS Automobiles svou nabídku o model DS 4 ve verzi s plně elektrickým pohonem a poté představí nový vůz, který bude prvním zástupcem elektrického programu skupiny Stellantis založeného na platformě STLA Medium. Tento budoucí model bude vybaven vysokokapacitním akumulátorem až 104 kWh umožňujícím dojezd až 700 km.
 
DS Automobiles je prvním prémiovým výrobcem, který se zapojil do seriálu formule E, a jako jediný dokázal dvakrát po sobě získat titul v kategorii týmů a jezdců. Značka DS Automobiles již potvrdila svou účast do roku 2026 a zahájila vývoj nové generace výkonnějšího a efektivnějšího monopostu. Tato technologická laboratoř umožní další pokrok v oblasti sériových modelů.
 
„Automobilový průmysl prochází nebývale rychlou a rozsáhlou transformací. Společnost DS Automobiles tuto transformaci předvídala a elektrifikace se stala středobodem její strategie. Nadcházející změny v legislativě a vývoj v ekosystému elektromobilů přinášejí příležitosti, jež chceme nabídnout našim zákazníkům, kteří si již nyní oblíbili naši elektrifikovanou nabídku. Rozhodli jsme se vývoj urychlit a vytvořit nový způsob cestování, který bude stoprocentně elektrický, žádoucí z hlediska požitku a pozoruhodný z hlediska kvality a výkonu; nový způsob cestování, který bude výrazně technologický a stejně elegantní jako předtím. Jde o odvážný plán, který získá konkrétní podobu od roku 2024,“ říká generální ředitelka DS Automobiles Béatrice Foucherová.