dunlop uvádí na trh pneumatiku winter sport 5 | Aktuality | autoweek.cz

Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5

Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5

01.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dunlop představuje novou generaci vysoce výkonných pneumatik zimních pneumatik s označením Winter Sport 5. Pneumatika je již dostupná pro maloobchod se všemi rozměry.
Vynikající přilnavost a výkonnost je k dispozici řidičům i v neočekávaných zimních podmínkách.
 
Dunlop Winter Sport 5 nabízí vynikající přilnavost a výkonnost, které umožňují jízdu na všech možných podobách zimních vozovek včetně mokrého, zledovatělého a zasněženého povrchu.
Pneumatika je již dostupná pro maloobchod se všemi rozměry.

Winter Sport 5 je již pátou pneumatikou řady zimních sportovních pneumatik značky Dunlop. Staví na úspěchu předchozích modelů, zejména dynamické pneumatiky Winter Sport 4D. Na výzkumu, vývoji a zkouškám na třech kontinentech pracovalo po dva roky více než 400 výzkumných a vývojových expertů značky.

Novinka byla navržena tak, aby řidičům pomohla pokračovat v jízdě, ať už jsou podmínky na zimních komunikacích jakkoli proměnlivé. Podává přesvědčivé výkony na ledem pokryté cestě, v rozbředlém sněhu, při jízdě skrze ledové jazyky, v tajícím sněhu i v loužích.

Inovace zahrnují zvýšení počtu brzdných bloků ve srovnání s předchozí generací. Ty zajišťují vyšší výkonnost na zasněžených silnicích. Šikmé uspořádání příčných centrálních drážek poskytuje mimořádnou stabilitu při zatáčení na kluzkém povrchu. Hlubší hydrodynamické drážky navíc napomáhají zmenšovat riziko vzniku aquaplaningu.

Optimalizovaná konstrukce a rozložení hmotnosti se pozitivně projevují na vyšší provozní hospodárnosti Ve srovnání s předchozí generací.

Ve srovnání s předchozí modelovou řadou vykazují nové pneumatiky o 5 % lepší hodnoty při brzdění na mokru, o 16 % při brzdění na ledu a o 15 % nižší valivý odpor. Zrychlení na sněhu se vylepšilo o 4 % (údaje platí pro rozměr: 225/50R17 98H).

„S tím, jak jsou v Evropě stále běžnější přívalové deště a další extrémní počasí, je vynikající záběr při jízdě v zimě zcela zásadní. Jsme velmi rádi, že můžeme nabízet pneumatiky, které dokonale zabírají na zimních silnicích a poskytují špičkovou výkonnost, kterou si zákazníci zvykli od našich pneumatik očekávat. Bez ohledu na rozmary zimního počasí přináší řada Winter Sport 5 našim aktivním a náročným zákazníkům pneumatiku, která odpovídá jejich rychlému životnímu stylu,” říká Dunlop Marketing Director Consumer EMEA Hans Vrijsen.

Nová pneumatika se vyrábí ve 43 různých rozměrech: šířce 195 až 255; profilu 40 až 65; průměru 15” až 19”.

Pneumatika je zkonstruována tak, aby splňovala požadavky na jízdu za jakýchkoli povětrnostních podmínek, které mohou v zimě nastat. Je označena značkou hory s trojitým vrcholem a symbolem sněhové vločky. Pneumatika je již dostupná pro maloobchod se všemi rozměry.
  • Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5
  • Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5
  • Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5
  • Dunlop uvádí na trh pneumatiku Winter Sport 5