dxc technology dělá další krok k digitální budoucnosti | Aktuality | autoweek.cz

DXC Technology dělá další krok k digitální budoucnosti

DXC Technology dělá další krok k digitální budoucnosti

01.11.2019 | | Aktuality

DXC Technology dokončila převzetí společnosti Luxoft, dodávající mj. komponenty pro systémy autonomního řízení.
DXC Technology oznámila dokončení akvizice společnosti Luxoft Holding, která patří ke světové špičce v oblasti digitální strategie a řešení pro digitální platformy v celé řadě odvětví. Velmi silnou pozici má zejména v automobilovém průmyslu, kde vyvíjí a dodává například řešení pro zpracování dat z radarů a dalších senzorů umístěných na autonomních automobilech, ale i navigace, digitální kokpity a mnoho dalšího. Její digitální platforma WebOS Auto byla v květnu letošního roku zařazena mezi finalisty TU-Automotive Award v kategorii nejlepší produkt nebo služba pro oblast mobility.
 
V čele společnosti Luxoft zůstává i nadále dosavadní ředitel Dimitrij Lošinin, který bude podléhat přímo předsedovi představenstva a generálnímu řediteli DXC Technology Mikeovi Lawriemu. Tým společnosti DXC tak posílí více než 13 000 konzultantů a vývojářů s rozsáhlými zkušenostmi v poskytování řešení pro digitální platformy napříč celou řadou oborů, kteří působí téměř po celém světě - od severní Ameriky přes Evropu až po Asii a Tichomoří.
 
„Díky začlenění společnosti Luxoft do našich struktur získáváme možnost všem našim zákazníkům, včetně těch v České republice, poskytnout zkušenosti jejích vývojářů a designérů. V celé řadě oborů patří přitom řešení společnosti Luxoft k absolutní světově špičce a jejich propojením s technologiemi a produkty DXC získáváme skutečně silné kompetence pro podporu procesů digitální transformace a řešení postavených na potřebách měnícího se trhu,“ říká ředitel DXC Technology pro Českou republiku Bedřich Max Luft.
 
DXC Technology je vedoucí společností v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Vznikla fúzí firmy CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. Výkonná IT řešení a služby nové generace DXC dodává pro téměř 6000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích.